1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi
Paylaş
 

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Birçok kişi için kilo almak oldukça kolay olsa da alınan bu kiloları vermek bu kadar kolay olmamaktadır. Özel diyetler, ağır efor gerektiren egzersiz programları ve zayıflama ürünleri ile uzunca süreler çalışarak alınan bu kilolar verilebilmektedir. Tabi ki bu durum kilo fazlalığına ve kişinin fizyolojik özelliklerine göre değişebilir. Bazıları aldıkları kiloları çok kolay verebilir. Her neyse sizler için 1 haftada yaklaşık 4 kilo vermenizi sağlayacak bir diyet programını paylaşacağız. İsterseniz lafı uzatmadan hemen diyet programımıza geçelim. Bu diyeti 1 hafta uygulayabilirsiniz. Daha fazla uzatmanız sakıncalıdır. Yine uzmana danışarak uygulayınız.

1.Gün
Bu ilk günde meyve yiyoruz ve meyve dışında kesinlikle bir şey yemiyoruz. Elma, armut, portakal, çilek, mandalina seçebileceğiniz meyveler arasında yer almaktadır. Kavun, karpuz, muz gibi meyveleri ile önermiyoruz.

2.Gün
Bu günde sebze tüketiyoruz. Sebze olarak patates dışında her sebzeyi seçebilirsiniz. Sebze ile beraber; ekmek, yağ, tuz ve şeker tüketimi yasaktır.

3.Gün
Bu günde ise sebze ve meyveleri ortak olarak tüketebilirsiniz. Yasak olanlar arasında patates, karpuz, kavun ve muz sayılabilir.

4.Gün
Bu günde uygun bir şekilde öğünlere bölerek 5 bardak süt içiyoruz ve 5 adet orta boy muz yiyoruz.

5.Gün
Öğle ve akşam yemeği olarak tavuk veya balık ızgara seçebilirsiniz. Bu ızgaranın yanında sebze yemeği tercihiniz olsun. 2 dilim kepek ekmekte yine bu günde yiyebilirsiniz.

6.Gün
Yine ızgara tavuk veya biftek seçebilirsiniz. Fakat yağsız veya çok az yağlı olmasına dikkat edin. Bununla beraber kereviz, havuç, domates, lahana başta olmak üzere sebze tüketebilirsiniz.

7.Gün
Bu güne 6. günün aynısı olarak devam edebilirsiniz. Yine ızgara tavuk veya biftek seçebilirsiniz. Fakat yağsız veya çok az yağlı olmasına dikkat edin. Bununla beraber kereviz, havuç, domates, lahana başta olmak üzere sebze tüketebilirsiniz. Izgaranızı veya seçtiğiniz sebzeleri değiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada 3 Kilo Verdiren Limon Diyeti başlıklı makalemizde 1 haftalık limon diyeti programı, Limon Diyeti listesi ve Limon Diyeti örnek menü hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 667 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com