3 Saat Diyetiyle Haftada 1 Kilo Verin

3 Saat Diyetiyle Haftada 1 Kilo
Paylaş
 
loading...

3 Saat Diyetiyle Haftada 1 Kilo

Üç saat diyeti nedir, nasıl uygulanır, uygulanacak diyet listesi, diyet uygularken dikkat edilmesi gerken noktaları paylaşacağız bu yazımızda. Son zamanların en popüler ve en etkili diyetlerinden birisidir. Diyete göre kendinizi aç bırakmak veya çok sevdiğiniz gıdalardan uzak durmak, kilolarınızdan kurtulsanız da bunlardan ömür boyu uzakta durmaya yetmiyor. Bu yüzden başarılı sonuçlanan bir diyetin sırrı zamanlamayla ilgilidir. Yani önemli olan hangi ürünleri ne zaman tükettiğinizdir. Bu anlamdan ne yediğiniz biraz daha geri planda kalır. Çünkü kiloların çoğu zamanlama hatasıyla tükettiklerimizden oluşur.

3 Saat Diyeti Genel Bilgileri

3 saat diyetiyle kilo vermek için genel kuralları bilmekte fayda var:

İki öğün arasında üç saatten uzun bir süre geçmemesi gerekiyor. Sadece uzun süre aç kalmayarak bile normal beslendiğinizde haftada 1 kilo verebilirsiniz. Araştırmalara göre öğünlerin arasına üç saatten uzun bir vakit girdiğinde açlık savunma mekanizması devreye geçiyor ve vücut acıktığını düşünerek varlığını garantilemek için kalori açısından zengin yağ dokularını koruyarak, bunun yerine enerji üretebilmek için kas dokusunu kullanmaya başlıyor. Bu yüzden diyette 6 öğün var. Sık yemek yiyerek yağın vücuttan atılması sağlanıyor ve kasların yapısı korunmuş oluyor.

İkinci olarak diyetin net şekilde sonuca ulaştırması için egzersiz yapmak tavsiye edilir ama zorunlu değildir. Kendinizi sıkmadan yapacağınız 20 dakikalık hızlı yürüyüş size fazla kalori yaktırır ve yağlarınızdan kaybedersiniz. Bunun için pek vaktiniz yoksa da kısa mesafelere yürüyerek gidebilirsiniz.

Diyetin Uygulanışı

Sabah:  Uyandıktan sonra en geç bir saat içinde kahvaltı yapın.  Bir saat içinde olması önemli çünkü eğer bu sürede bir şeyler yemezseniz vücudunuz açlığa karşı geliştirdiği savunma mekanizmasını başlatır. Yağı vücutta depolar ve enerji için kasları kullanılır.

Öğlen ve akşam 400’er kalori tüketin: Besinlerinizin kalori değerinin bilincinde tüketin. Şekerli ve aşırı yağlı olmamak koşuluyla istediğiniz sebze ya da ızgara tavukla beraber yağsız salata tüketin.

Ara öğünler: Sabah, öğleden sonra ve akşam yemeğinden sonra olmak üzere 3 defa ara öğün tüketin. En fazla 100 kalori olacak şekilde meyve, bitki çayı ya da yoğurt yiyebilirsiniz.

Ara öğünlerin amacı metabolizmanızın savunmaya geçmeden hızlı çalışmasını sağlamaktır. 3 saati geçmemek şartıyla istediğiniz zaman bunu yapabilirsiniz.

Üç saat diyetiyle kilo vermek için günde yaklaşık 1450 kalori almanız idealdir. Bunu 6 öğüne bölmek gereklidir.

3 Saat Diyetinin Avantajları

  • Kendinizi diğer diyetlere göre daha enerjik hissedersiniz, saatler dışında aşırı katı kuralları yoktur.
  • Diyette yağ yakmanızı hızlandırmak için doğru saatlerde yemek yemek gerekir, bu da sizi aç bırakmaz. Kan şekeriniz aniden düşmez ya da çıkmaz.
  • Açlık krizi ve aşırı yeme gibi sorunlarla daha az karşı karşıya kalırsınız.
  • Üç saat diyeti ile stres hormonunu azaltır. Diyet psikolojisini yoğun yaşamadan sağlıklı kilo vermek için gerekeni yaparsınız.
  • Üç saatte bir yemek yiyerek kolesterol seviyesini azaltmış olursunuz

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Kilo Verebilir başlıklı makalemizde çocuk nasıl zayıflayabilir, Çocuklar Nasıl Kilo Verebilir ve çocuklarda obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 543 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com