8 Dakikada Egzersiz Yapın

8 Dakikada Egzersiz Yapın
Paylaş
 

8 Dakikada Egzersiz Yapın

Zamanım yok egzersiz yapamıyorum diye dert yanıyorsanız, artık üzülmeyin çünkü sizler için günde sadece 8 dakikanızı ayırarak yapacağınız bu egzersiz ile artık sizde egzersizden geri kalmayacaksınız.

Basit bir egzersiz: Yan dönerek oturmak

İstediğiniz bir yere rahat edebileceğiniz şekilde oturun, sağ bacağınızı bükerek zemine yaslamaya çalışın sol bacağınızı tutarak sağ bacağınızın üzerinden geçirerek ayağınızı yere basmaya çalışın. Nefesinizi içinize çekin ve sağ eliniz ile sol dizinizi tutun. Sol elinizi yukarı doğru kaldırın sonra ise kalçanızın yanına koyun. Şimdi başınız ile beraber vücudunuzu çevirerek, sol omuzunuzun üzerinde hafifçe bırakmaya çalışın. Daha sonra bu şekilde 5 defa nefes alıp verin ve bekleyin. Nefes alıp verme işlemi de bittikten sonra ortaya doğru dönün ve rahatlayın. Bu hareketi sık sık tekrar edebilirsiniz bu hareketi yaparken önemli olan nokta ise dik bir şekilde oturmaya çalışmanızdır. Bu hareketin ne gibi bir faydası var diye bakacak olursak; alt beliniz ve boynunuza esneklik kazandırıyor olması.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Hareketleri – Popo Kaldırma (Köprü) başlıklı makalemizde köprü hareketi egzersiz, popo kaldırma hareketi ve popo sıklaştırma hareketi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 674 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com