Açlığı Yenmek İçin İpuçları

Açlığı Yenmek İçin İpuçları
Paylaş
 

Açlığı Bastırmak İçin Yapılması Gerekenler

Gün içerisinde kullandığınız baharatlara, yiyecek, içeceklere vs. dikkat ederek daha az aç kalarak, daha sağlıklı yaşayacak ve kilo verme hızınız hiç azalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermeye devam edeceksiniz. Aşağıda sizler için sıraladığımız maddeleri göz önünde bulundurarak hızlı ve bir o kadar da sağlıklı kilo vermeye davet ediyoruz.

Baharatlar Kullanmaktan Çekinmeyin!

Tuz kullanmak yerine baharatlar kullanmayı tercih edin. Özellikle pul biber gibi acı baharatları kullanarak yemeklerinize lezzet kazandırabilir, tokluk hissini daha çabuk algılamanızı sağlayacaktır.

1 Adet Elma Yiyin!

Elma, meyveler arasında en çok sevilen ve tüketilenler arasında başı çekiyor. Açlığınızı bastırmak adına ara öğün olarak günde 1 veya maksimum 2 adet elma tüketebilirsiniz. Elma suyu veya diğer meyve sularını önermiyoruz. Ancak çiğneyerek yediğiniz bir elma oldukça tok hissetmenizi sağlayacaktır.

Soda İçmekten Çekinmeyin!

Sodayı sadece yemeği çok kaçırdığınızda kullanacağınız bir içecek olarak görmekten vazgeçin. Gün içerisinde en az bir şişe soda tüketmeniz mideniz için iyi olacaktır. Ayrıca kabarcıkları sayesinde sizi daha çok tok tutacak ve sindiriminizi düzenleyecektir. Bir şişe sodayı bir ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Doğru Yağları Kullanmaktan Çekinmeyin!

Örneğin; zeytinyağı ve tereyağı kullanmaktan çekinmeyin. Bu yağları kararında kullandığınız sürece hiçbir zaman sorun yaşamazsınız. Doymuş yağlara göre bademin içindeki yağları almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Açlık ve Tokluk Hissini İyice Öğrenin!

Yapılan bir araştırmaya göre özellikle Amerika’da insanların açlık ve tokluk hissini bilmedikleri gözlemlenmiş. Açlık ve tokluk hissini anlayabilmek için her öğünü yavaş yavaş yemeye özen gösterin. Bunun yanı sıra bir öğünün minimum 20 dakika sürmesini sağlayın. Bu şekilde beyniniz açlık ve tokluk hissinin ne olduğunu algılayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kolay Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde kolay doğal zayıflama yöntemleri, kolay yönden zayıflama yöntemleri ve kolay zayiflama yontemleri evde hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 214 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com