Adet Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

 

Kadınların en sancılı ve en yıpratıcı dönemidir adet dönemi. Özellikle bu dönemde canınızın sürekli istediği daha fazla yemek ve daha fazla tatlı, kadınları en az adet sancıları kadar zorlar. Peki, adet döneminde zayıflanır mı?

Adet Döneminde Zayıflanır mı?
Adet döneminde zayıflamak çok zordur. Adet dönemi öncesi ve adet döneminde kadınlarda bağırsak bölgesinde gaz nedeni ile şişme meydana gelir. Yine bu dönemde vücut çok miktarda ödem tutar. Bu da genellikle zayıflamanın aksine kadınlara birkaç yüz gram ile 2 kilo arasında kilo alımına neden olur. Kadınlar arasında şişkinlik olarak da adlandırılan bu durum dikkat edilmediği takdirde ciddi kilo alımına kadar gider. Özellikle adet döneminde kadınlar daha fazla karbonhidrat ve daha fazla tatlı, çikolata yeme isteği duyarlar. Üstelik farkında olmadan porsiyonlarını da büyütürler. Son derece zararlı bir durum olsa da vücut kendini bir süre içerisinde toparlamaya başlar. Bu nedenle limiti aşmamaya dikkat etmek gerekir.

 

Adet Döneminde Kilo Almamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Adet döneminde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Adet dönemi öncesinde oluşacak şişkinlik ve ödeme karşı önlem almak gerekir. Daha çok probiyotik besinler tüketip, daha fazla ödem ve gaz söktürücü bitki çayları tüketmek gerekir. Örneğin probiyotik yoğurt ya da kefir tercih edebilirsiniz. Bitki çayı olarak da kiraz sapı ya da içerisine rezene ilave edilmiş yeşil çay tüketebilirsiniz. Böylelikle kendinizi adet dönemine hazırlamış olursunuz. Adet sırasında ise tatlı krizlerine engel olmaya çalışmalısınız. Bu dönemde metabolizmanız hızlı çalışır. Aslında bu kilo vermek için avantajdır fakat psikolojik olarak daha fazla yemek ve tatlı yeme ihtiyacı duyulduğu için bu durumu pek de lehinize kullanamazsınız.

Bir önceki yazımız olan İngiliz Karbonatı Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde ingiliz karbonatı fiyatı nedir nerelerden temin edilir, İngiliz karbonatı nasıl kullanılır ve ingiliz karbonatı nedir zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 822 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com