Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları
Paylaş
 
loading...

Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Çevremizdeki insanları rahatsız ettiği kadar kendimizi de rahatsız eden ağız kokusu sosyal yaşantımızda olumsuz etkisi çok büyüktür. Bir topluma girdiğimiz zaman ağzımız kokuyorsa o toplumdan dışlanabilmemiz mümkündür.  Ne kadar bakım yapsak da ağız kokusu geçmediğinden ağız kokusuna çözüm bulmak bir hayli zor olmuştur. Ne kadar zor olsa ağız kokusunu yok etmenin yolları elbette vardır. Öncelikle uzman bir hekime giderek bir hastalık olup olmadığını araştırmak gerekmektedir. Ağız kokusunu gidermede birkaç aşama vardır. Bunları inceleyelim;

Ağız Kokusuna Çözüm Yolları

  • ağzımızda oluşan koku dişlerimizde ve dilimizin üzerinde oluşan bakterilerden meydana gelmektedir. bu sebeptendir ki dişlerinizi düzenli olarak günde 2 defa fırçalayın. Diş fırçası veya özel dil fırçaları yardımıyla da dilimizi fırçalayarak bakterilerin oluşmasını engellemeliyiz. Dişlerimizin arasında kalan atıkları ise diş ipi yardımıyla da temizleyerek oluşan kokuları engelleyebiliriz.
  • karanfil çiğneyerek de ağzımızın kokusunu giderebiliriz. Fakat fazla karanfil sağlığa zararlıdır.
  • gün içerisinde yeteri kadar alınan su da ağız kokusunu engeller. Tükürük salgılamamızı sağlayan su ile de sağlık problemimizi çözeriz.
  • yoğurdun birçok faydası bulunmakla birlikte bir faydası da ağız kokusunu gidermeye yardımcı etkendir.  Gün içerisinde yeteri kadar yoğurt tüketmeliyiz.
  • uyumadan önce ağız gargarası veya tuzlu suyla yapılan gargara da ağız kokusunu almaktadır. Gargara hem ağzımızda oluşan bakterileri yok eder hem de oluşan pis kokuyu gidermede yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 309 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com