Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?

ağlayan bebek sakinleştirme
Paylaş
 

Bebekler neden ağlar, nasıl sakinleştirebiliriz, ağlama ve huzursuz olmalarının sebepleri nelerdir, bebekler nasıl yatırılır, bebeklerin gazı nasıl çıkarılır, hepsini bu yazımızda inceleyeceğiz. Bebeklerin genel ağlama sebepleri anneleridir, annen yanında olmadığında ve ilgi göstermediğinde bebekler hiç susmazlar. Annelerin yapacakları tek şey neden ağladığını sezgileri yoluyla anlamaktır, diğer ağlama sebepleri karnının acıkması, altını ıslatması, kendi sesini duymak istemesi ve gazları olduklarında bebek ağlar. Burada anneni yapması gerekenler panik durumu içerisinde olmaması ve bebeğinin yanında kalarak onu şefkat ile anlamaya çalışması gerekir. Siz bebeklerin ne yaptığını anlamazsınız ama onlar sizler ile konuşmak, yakınlaşmak ve yanında olduğunu bilmek ister.

Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?

Bebekler genelde çok yüksek ses ile ağladıklarında mutlaka kendilerini güvende hissetmiyor olabilir, altını pisletmiş olur ve karnı ağrıyor olabilir. Annenin bebeğinin neden ağladığını öğrenmesi için gerekli bütün yöntemleri uygulaması gerekir aksi takdirde bir doktora götürmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Bebekler Neden Ağlar

-Gazları varsa

-Uykusu geldiğinde

-Annesini özlediğinde

-Hastalık ve ağrısı varsa

-Kendi sesini duymak için

-Güvende olmadığını hissettiğinde

-Karnı ağrıyor ise bebek ayaklarını karnına yaklaştırır

-Ağzı açık ağlıyorsa meme ister

-Alçak sesle ağlıyor ise altı pislenmiştir

-Hiç susmadan ağlayan bebeğin ağrısı vardır

Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır

Bebek emzirildikten sonra hemen kucağına yatırır ve karını omuza getirilerek aşağıdan poposuna doğru yavaş yavaş vurulur ve çok çabuk gazı çıkartılır.

Yeni Doğan Bebekler Nasıl Yatırılır

Yeni doğan Bebeğin rahat olması için nasıl yatırılması gerekir, öncelikle sır üstü ve yan pozisyonlarda yatırılmalıdır. Diğer pozisyonlarda yatarsa bebek kendisini bilmediği için çok ciddi sağlık sorunlarına yok açabilir ve ani bebek ölümü sendromu olarak bilinir. Özellikle de bebeğin yüzü üstü uyuması ve annesinin kötü alışkanlıklarının olması çok zararlıdır. Örneğin sigara, alkol vb. gibi şeyler.

loading...
Bu yazı 235 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com