Kiloverdirirmi.Com
Ahududu Kilo Verdirir mi?
29 Eylül 2017
Admin

Ahududu Kilo Verdirir mi?

AHUDUDU ZAYIFLATIR MI?

Ahududu sonbahar ve yaz aylarında olgunlaşır ve bu aylarda toplanır. Böğürtlen ile karıştırılan ahududu şekil itibari ile çileğe benzemektedir. Yaz ve sonbahar aylarında kendiliğinden yetişen ahududu, pasta ve tatlılarda kullanılmakla birlikte sade olarak da tüketilmektedir . Bu şifalı meyve ülkemizde daha çok Ege Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Ağız sağlığından, üst solunum yolu hastalıklarına, hamilelikten vücudun güçlendirilmesine kadar vücuda birçok faydası vardır.

Ahududunun Besin Değerleri

Ahududunun insan sağlığı açısından birçok faydasının bulunmasının nedeni besin değeri açısından çok zengin olmasıdır. Ahududunun bileşeninde ahududuyu  pek çok açıdan şifalı bir meyve yapan B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminleri vardır. Bunun yanı sıra 100 gr ahududunun bileşeninde yer alan maddeler şu şekilde sıralanmaktadır; 13.6 gram karbonhidrat, 1.2 gram protein, 0.5 gram yağ, 3 gram lif, 0.9 gram demir, 22 gram kalsiyum.

Ahududu Kilo Verdirir Mi?

Ahududu sayesinde vücudunuzdaki yağları yakarak, oluşan fazla yağlardan kurtulabilir ve daha formda bir görünüşe kavuşabilirsiniz. Ahududunun bu yağ yakımı etkisini sağlayan, içinde bulunan kırmızı enzimlerdir. Aynı zamanda kalori açısından da düşük değerlere sahip olan ahududu, aşırıya kaçmamak şartıyla yenilmesi durumunda kilo aldırmaz.

Ahududunun Faydaları

  • Ahududu yüksek ateşin düşürülmesine yardımcı olur.
  • Grip ve soğuk algınlığına eşlik eden boğaz ağrısı ve şişliğine iyi gelmektedir.
  • Kabız yapıcı etkisi sayesinde ishali geçirmektedir. Ancak fazla yenilmemelidir.
  • İştah açıcı ve kuvvetlendiricidir.
  • Ahududu doku ve damar büzmesi etkisi sayesinde diyareye iyi gelmektedir.
  • Regl dönemlerini düzenleyip, hamile sancılarını azaltır.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı 5 Besin başlıklı makalemizde Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı Besinler, hızlı zayıflatan yiyecekler ve kilo verdiren besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017