Kiloverdirirmi.Com
Alıç Kilo Verdirir mi?
29 Eylül 2017
Admin

Alıç Kilo Verdirir mi?

ALIÇ KİLO VERDİRİR Mİ?

Yazın bitmesiyle birlikte çilek, kiraz gibi meyvelere veda ettik. Ancak sonbahar ve kış bize birbirinden güzel meyvelerini önümüze sunuyor. Bu meyveler arasında en çok sevdiklerimizden biri de alıçtır. Enfes tadıyla kışın vazgeçilmezlerimiz arasında olan alıç, Anadolu coğrafyasının pek çok yerinde yetişebilmektedir. Daha çok ormanlık ve çalılık yerlerde bulunmaktadır.

Alıcın Faydaları

  • Kalp sağlığı açısından pek çok faydası olan alıç, kalp yetmezliğine, kalp ritim bozukluklarına ve çarpıntılara iyi gelmektedir.
  • Kan basıncını düzenleyerek yüksek tansiyonu engeller.
  • Alıç, bileşeni sayesinde kardiyovasküler hastalıkları engeller.
  • Çok güçlü bir antioksidan olan alıç, hücrelere zarar veren çeşitli organizmaların vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • Kötü kolesterolü engeller ve akciğer yağlanmasını engeller.
  • 2010 yılının Ağustos ayında yayınlanan laboratuvar testleri sonucu alıcın strese karşı da etkili olduğu saptanmıştır.
  • Enerji düzeyini arttırıp vücudu zinde tutar.

Alıç Zayıflatır Mı?

Alıç meyvesi tek başına kilo verdirici bir etkiye sahip değildir. Ancak alıç sirkesinin kilo vermeye yardımcı olarak kullanılabileceği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Alıç sirkesi kan şekerini düzenlemesi sayesinde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kan şekerimizdeki hızlı değişimler birden acıkıp çok fazla yemek  yememize sebep olabilir. Bu gibi durumlarda alıç sirkesi içmek kan şekerini dengeleyip daha fazla yemek yenmesine engel olur.

Alıç Nasıl Yenir?

Alıç meyve olarak günün herhangi bir zamanında yenildiği gibi çayı da yapılabilip içilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı 5 Besin başlıklı makalemizde Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı Besinler, hızlı zayıflatan yiyecekler ve kilo verdiren besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017