Anne Sütünü Arttırmak İçin 5 Besin

Anne Sütünü Arttırmak İçin 5 Besin
Paylaş
 
loading...

Anne Sütünü Arttırmak İçin 5 Besin

Anne sütü, Allahın vermiş olduğu mucizevi bir besin kaynağıdır. Bebeğinizin dünyaya geldiği ilk günden itibaren anne ile bebeğin arasında iletişimi güçlendiren önemli bir besindir.  Anne sütünün yerini ne bir mama ne de bir ek gıdalar doldurabilir. Yeteri derecede anne sütü alan bebeklerde bağışıklık sistemi güçlü olur ve bebekler gerekli vitamini aldığı için dirençleri de güçlü olur. Eğer sütünüzün az geldiğine inanıyorsanız bir uzman hekime danışmalısınız. Anne sütü azlığı pek görülmemektedir. Sütünüzün yetersiz geldiğini düşünüyorsanız aşağıda inceleyeceğimiz anne sütünü arttıran 5 besin ile bebeğinizin sütünü fazlalaştırmanız mümkündür.

Anne Sütünü Artıran Besinler

Beyaz üzüm

Sabah ve akşam birer tabak yenilen beyaz üzüm ile bebeğinizin sütünü arttırıp karnının doymasını sağlayabilirsiniz.

Dereotu

Sütün arttırmasında yeşilliğin çok önemli bir rolü bulunur. Emziren anneler mutlaka yeşil besin tüketmelidir. Bunun en önemli bitkisi ise dereotudur. Dereotu birçok mucizevî bir bitki olup tadı hoştur. Yemeklere aromatik bir koku katar. Anne sütünü attırmak için sabah ve akşam yemeklerden 1 veya 2 saat sonra veya yemeklerle beraber de tüketilmektedir.

Kimyon

Kimyon hem bebeğinizde oluşan gaz problemin giderilmesinde yardımcı bir bitkidir. Hem de anne sütünü arttırmada önemli bir yere sahiptir.

Arpa

İnsana hem güç hem de kuvvet veren bir bitki türüdür. Çorbalarda kullanabildiğimiz, haşlayıp pilavını yaptığımız arpa aşırıya kaçmamak şartıyla kullanılabilir.

Yulaf

Zengin bir lif kaynağı olan yulaf anne sütünü attırmada da önemli değere sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 348 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com