Aşerme Nedir?

aşerme ne zaman başlar, aşerme ne zaman biter, aşerme nedir
Paylaş
 
loading...

Aşerme Nedir?

Gebelikte genelde, erken doğum belirtisi olarak kabul edilebilir. Gebelikte bazen ilerleyen durumlarda normalin dışında sayılabilecek maddelere aşerilmesi de söz konusu olabilmekte. Bu duruma pika denir. Pika gebelikte, kremit tozu, toprak, kil vb. maddeler olabilir. Tabii bu durum her insanda değişmekte. Bazı durumlarda ise aşırı olarak tuz isteği, buz parçaları, kabartma tozu, nişasta gibi anormal maddelerde aşverilebiliyor.

Bu durumları hafife almayıp o tür madde veya gıdayı yeme isteği çoğaldığında hemen doktorunuza durumu bildirmeniz gerekir. Aşerme bazı durumlarda ise kansızlık , beslenme bozukluğu haberciside olabiliyor. Tıpkı yukardaki durumlarda olduğu gibi.

Yapılan bir araştırmada aşermenin gebelikte hormonal değişimler yaptığı tesip edilmiştir. Gebelik döneminde kişinin damak tadı, zevki tamamen değişmekte. Gebe kadın aşerdiği zaman o aşerdiğini muhakkak yemek ister. Bu durumda yararlı/zararlı gözetmeksizin bu isteğini karşılamak ister. Bu durumda yapmanız gereken aşerdiğiniz gıdaya benzer birşeyler tükenmeniz.

Aşerme Ne zaman başlar?

Aşerme gebelikte ilk üç ay olmakta.

Aşerme Ne zaman biter?

Üç aydan sonra normale dönüyorsunuz. (genelde) Hiç yoktan artık iğrenmiyor ve ısrarcı olmuyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Anksiyete Bozukluğu başlıklı makalemizde Anksiyete Bozukluğu Belirtileri, Anksiyete Bozukluğu Nedir ve Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com