Aslanpençesi Kilo Verdirir mi?

Aslanpençesi Faydaları ve Kullanımı
Paylaş
 

Aslanpençesi Bitkisi

Aslanpençesi ormanlık alanlar ile yüksek rakımlı yerlerde yetişir. Adını şekli aslan pençesini andırdığı için aslan pençesi olarak almıştır. Kadın hastalıklarında bu bitki kullanılır.

Aslanpençesi Faydaları

Adet düzensizliklerine iyi gelir. Kadınlık hormonlarını dengeleyici bir özelliğe sahiptir. Ergenliğe geçiş ve menopoz dönemlerinde kullanılması bayanlar açısından daha bir faydalıdır. Döl yatağı genişlemelerinde ve döl yatağı kaslarının zayıflamasının tedavisinde kullanılmaktadır.

Aslanpençesi Zayıflatır mı?

Dolaylı olarak bayanların zayıflamasına da katkıda bulunmaktadır. Genelde zayıflamayı programına alanların yüzde 80 i bayandır. Bayanlarda genellikle kadınlık hormonlarında bir dengesizlik yaşandığı için zayıflamada zorlukla karşılaşmaktadırlar. Bu zorlukları ortadan kaldırmak için bayanların Yılda üç – dört defa aslanpençesi çayı içmeleri faydalı olacaktır. Aslanpençesi çayı adet günlerinde kullanılmamalıdır. Adet günleri haricinde kullanıldığı zaman kadınlık hormonlarının mükemmel bir şekilde dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca uyku düzensizliğine sahip olan kişiler kullandığı zaman uykuları düzene girmektedir.

Aslanpençesi Nasıl Kullanılır?

Günde iki ya da üç bardak tüketilmesi yeterlidir. İstenirse Aslanpençesi su ile kaynatılıp banyo yaparken de kullanılabilinir.

Bir önceki yazımız olan Salatalık Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde Salatalığı Besin Değeri ve Tüketim Şekilleri, Salatalığın Faydaları ve Salatalık Kilo Verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 587 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com