Aspir Çiçeği ve Faydaları

Aspir Çiçeği ve Faydaları
Paylaş
 
loading...

Aspir Çiçeği ve Faydaları

Aspir Çiçeği’nin bir yıl ömrü vardır. Otsu bir gövdeye sahiptir. Aspir çiçeği papatyagiller familyasına mensuptur. dikenli yaprakları vardır. Kendiliğinden yetişir, fazla güneş ve yağış almayan yerlerde yetişir. Aspir çiçeğinin boyu bir metre kadardır. Yıllardır tıp alanında kullanılan bu bitki maliyetlidir.

Aspir Çiçeği Faydaları

Bayanlarda adeti düzenler ve adet ağrılarını dindirmeye yardımcı olur. Kan dolaşımına da faydalı olan bu bitki kanın dolaşımını hızlandırarak pıhtı oluşumunu engeller. Kızamık, suçiçeği gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Deriyi temizler ve zararlı maddelerden arındırır. Sindirim sistemini düzenler ve bağırsakları çalıştırır.

Aspir Çiçeği Nelere İyi Gelir?

Kabızlık sorununa iyi gelmektedir. Aspir çiçeğinin yağı bir takım kalp hastalıklarını önleyici ve tedavi edicidir. Kemikleri güçlendirir. Ayrıca soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Adet söktürücü özelliğinden dolayı hamile bayanlar tarafından kesinlikle kullanılmamalıdır. Tıp alanındaki faydalarının yanı sıra bu bitki aynı zamanda yemek yapımında da kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çörek Otu Şifalı Bitkisi ve Yararları başlıklı makalemizde çörek otu, çörek otu faydaları ve çörek otu nelere iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 91 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com