Atıştırarak Zayıflayın

Atıştırarak Zayıflayın
Paylaş
 
loading...

Atıştırarak Zayıflayın

Diyet yapmanın en eğlenceli kısmıdır aslında öğün arasında ki atıştırmalıklar. Böylece diğer öğüne kadar açlık hissinizi bastırmanıza da yardımcı olur.

Tokluk Hissi Yaratan Yiyecekler Tüketin

Kendinizi fazla aç hissetmeyeceğiniz için öğün yemeklerin de fazla kalori almanızı engeller. Fakat ara öğünleri de abartmamakta fayda var. Aksi halde gereksiz ve daha fazla kalori almanıza neden olur. Aslında atıştırmalıkları ayarlamak çok kolaydır. Mesela alışverişinize çıktığınızda atıştırmalıklarınızı da ayarlamayı ihmal etmeyin.

Lifli Besinler Kilo Vermeye Yardımcı

Atıştırmalık alırken az yiyeceğinizi düşünüp sağlıksız şeyleri dolabınıza almayın. Sağlıklı lifli besinler almaya özen gösterin. Badem, kayısı, ceviz vb. gibi besinler öğün aralarınız için hem pratik hem de eğlenceli besinlerdir. Ama isterseniz bunları yoğurtla kullanarak da öğününüzü geçirebilirsiniz.

Ara öğünlerde Süt Veya yoğurt

Tek başına yoğurt ve sütte sağlıklı ve ara öğünü geçirmenize yardımcı olacak yiyecekler arasındadır. Sayısı belli olmak koşuluyla istediğiniz meyveyi de öğün aralarında kullanabilirsiniz. Ancak meyveler de şeker oranı yüksek olduğundan yenilen miktara daha çok dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 296 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com