Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama

Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama
Paylaş
 

Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama

İç hastalıkları uzmanı ve aynı zamanda Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ayça Kaya, sağlıklı zayıflamak isteyenler içinde çeşitli önerilerde bulunuyor. Son olarak Dr. Ayça Kaya kahvenin zayıflama üzerine olan etkilerinden bahsetti. Kahve zayıflatır mı? Diye soranlara bu yazımız cevap olacak gibi görünüyor.

Ayça Kaya; kahvenin içerdiği kafein, niasin, mikroelementler ve anti-oksidanlar ile zayıflama üzerine olumlu etkilere sahip olduğunu söyledi. Metabolizma üzerine hızlandırıcı etkisi söz konusu olan kahve aynı zamanda kişinin dinlenme sırasında daha fazla enerji harcamasına da neden olarak kilo vermeye katkıda bulunuyor. Bir diğer etkisi ise tok tutma özelliği. Dengeli ve uygun zamanda tüketildiğinde tok tutucu etkisi de söz konusu. Ayça Kaya kahvenin en önemli özelliklerinden birisininde insülin direnci üzerine olan etkisi olduğunu söyledi. İnsülin direncini kırarak kişinin tatlı ihtiyacını azaltıyor. Böylece kişi daha az kalori alıyor. Özellikle tatlıyı çok tüketenler kahvenin bu etkisinden faydalanabilirler.

Beslenme ve Diyet konusunda birçok önerisi ile sağlıklı beslenmek isteyenlere katkıda bulunan Dr. Ayça Kaya günde 2 fincan kahve içilebileceğini belirterek, zayıflamak isteyenlerinde bu şekilde daha kolay zayıflayabileceğini belirtti.

Kahvenin zayıflamaya etkileri

Kahvenin zayıflama üzerine olan etkilerini başlıklar halinde sıralamamız gerekirse;

  • Metabolizma üzerine hızlandırıcı etkisi vardır.
  • Kişinin daha uzun süre tok hissetmesini sağlar.
  • İnsülin direncini kırıcı etkisi vardır. Bu sayede kişi daha az tatlı ihtiyacı duyar.

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Bitkisel Zayıflama Çayı başlıklı makalemizde Bitkisel Zayıflama Çayı, Ender Saraç Bitkisel Zayıflama Çayı tarifi ve ender saraç zayıflama öneri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 791 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com