Kiloverdirirmi.Com
Aynısafa Bitkisi ve Faydaları
1 Ekim 2018
Admin

Aynısafa Bitkisi ve Faydaları

Aynısafa Bitkisi

Çok yıllık bir bitki olan aynısafa bitkisi yani diğer adı ile portakal nergizi bitkisi örümcek ağına benzeyen şekli ile değişik bir bitkidir.Yol kenarlarında,dağlık ve tepelerde yetişen sarı çiçekleri olan bir bitkidir.Genellikle deniz seviyesinin 200 metre kadar yukarısında yetişmektedir.Özellikle ovalarda yetişen bu bitki ovaları çok sevmektedir.

Aynısafa Faydaları

Yararlarına gelecek olursak sarı çiçeklerinden yapılan ve herşeye yararı olan aynısafa çiçek çayı genellikle adet sökmede ve  terletme gibi hastalıklarda etkisini göstermektedir. Bunların yanında cilt hastalıklarına iyi gelen bu bitki mantar,egzema gibi cilt sorunlarına yol açan zararlı hastalıklara karşı bir direnç sağlamaktadır. Vazelin ve aynısafa bitkisinin yapraklarının kaynatılıp cilde sürülmesi bu dediğimiz hastalıklara iyi gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Andız Kökü başlıklı makalemizde andız kökü, andız kökünün faydaları ve indiz kökü hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017