Ayran Kilo Verdirir mi?

Paylaş
 

Ayran İçmek Zayıflatır mı?

Birçoğumuzun derdi kilo vermek olsa da esas kurtulmak istediğimiz o iğrenç şişlik hissidir esasında. Bu şişlik hissinin en büyük nedeni ise vücudumuzdaki ödem ve toksinlerdir. Ödem bilindiği üzere özellikle yemeklerle birlikte aldığımız tuz ve vücut tarafından tutulan sıvı ile doğru orantılıdır. Vücudumuza giren 1 gram tuzun 200 ml sıvı tuttuğu düşünüldüğünde tuz yemenin kilo ile savaşta en büyük düşman olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle soframızdan tuzu tamamen çıkartmalıyız. Peki şu meşhur toksin nedir? Toksin hem dışarıdan alınabilen hem de vücudumuz tarafından üretilen zehirlerin ortak adıdır. İçtiğimiz sudan, soluduğumuz havaya kadar bulunmakta olan toksinlerin atılması esasen karaciğer ve ondan sonra da böbreklerimizin görevidir. Eğer bu iki organımızda bir hasar yoksa işimiz daha kolay olacaktır.

Ayran Kilo Verdirirmi

Peki Ayran İçmek Kilo Verdirir mi?

Ayran diyeti ise tam da bu iki düşmana savaş açıyor: Ödem ve toksinler. Ayran diyeti olarak geçen diyet iki günlük uygulanabiliyor. Ancak ister arka arakaya iki gün isterseniz ilk uygulamadan sonra iki hafta ara vererek bir sefer daha uygulayabiliyorsunuz. Bunun için; 4 kaşık buğday, 4 kaşık nohut, 2 litre ayran, 2 tane orta boy salatalığa ihtiyacımız var. Nohut ve buğdayları haşlayıp biraz bekletin. Daha sonra salatalıklarınızı rendeleyin ve evde yapılmış olan yoğurtla yapılmış ayrana ekleyin. Üzerine tuz hariç istediğiniz baharatı ilave edebilirsiniz. Ayran çorbanız hazır. Bu çorbayı 1 haşlanmış yumurta, istediğiniz kadar salatalık ve domates ile 1 dilim az yağlı peynir ve 1 dilim kepekli ekmek eşliğinde yapacağınız kahvaltınızdan sonra (kahvaltı en geç 10:00’a kadar yapılmalı.) 2 saatte bir içiyorsunuz. Son çorbayı içme saati ise 20:00. Bu saatten sonra çorba ve başka hiçbir şey yemiyoruz. Arada diyeti güçlendirmek için bolca su içiyoruz. Bu diyetin ilk gününde %75 oranında ödem ve toksinlerden arınacak, geri kalanlardan ise 2. aşamadan sonra kurtulacaksınız. Artık ödemlerinizden ve toksinlerden kurtulduğunuza göre sağlıklı bir yeme-içme listesi ve sporunuzla kilonuzu kontrol etmeniz ve kilo vermeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Kafeinli İçecekler Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde kafein kilo aldırırmı, kafein kilo verdirirmi ve kafeinli içecekler zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 971 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com