Balık Kilo Aldırır mı?

Paylaş
 
loading...

Balık Kilo Yapar mı?

Yeme içme konularında insanlar genellikle lezzeti düşünürler fakat beslenme konusunda en çok önem verilmesi gereken sağlıktır. Sağlıklı beslenme insanları hastalıklardan koruduğu gibi günlük hayatlarında da dinç ve hareketli olurlar. En çok faydası olduğu söylenen besin balıktır. Kış aylarındayız av mevsiminin açılmasıyla birlikte Türkiye genelinde bol miktarda balık tüketiliyor. Peki ‘balık kilo yapar mı?‘ bu yazımızda ekibimiz sizler için araştırmalar yaptı.

Balığın içeriğinde bulunan omega3 ve bazı vitaminler (b12 vitamini hakkında bilgiler içeren yazımızı okumak için tıklayınız) insan vücudunun gereksinim duyduğu ve vücudun kendisinin üretemediği maddelerdir. Balığın kilo aldırıcı etkisi yoktur çünkü yapılan araştırmalarda uzmanlar balıkta bulunan omega3′ ün yağları yakıcı özelliği olduğunu saptamışlardır. Yani genel olarak balık kilo aldırmaz denilebilir fakat burada dikkat etmemiz gereken nokta balığı nasıl pişirdiğimizdir. Yağı az kullanarak balık pişirildiğinde kilo aldırıcı etkisi tamamen azalmaktadır.
Aşağıdaki videoda balık yağıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

[youtube id=”cotLmvWxpwk” width=”490″ height=”300″]

Bir önceki yazımız olan Yumurta Kilo Verdirir Mi ? başlıklı makalemizde yumurta beyazı zayıflatır mı, yumurta kaç kalori ve Yumurta kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1212 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com