Balkabağı Faydaları

bal kabağı faydaları
Paylaş
 
loading...

Balkabağı Faydaları

Kış aylarının vazgeçilemeyen meyveleri arasında sayılan bal kabağı faydaları pek çok sorunun doğal yollarla tedavi edilmesini sağlamaktadır. İçeriğinde nişasta, aminoasitler, şeker, çinko, magnezyum ve yağ bulunan ürün, vücutta oluşan iltihapların kurutulmasında oldukça etkilidir.

Balkabağı Zayıflatır mı, Bal Kabağı Kilo Verdirir mi?

Lif içeriğinin yüksek olması ise özellikle diyet yapanların menülerinde bolca bulunmasını zorunlu kılmaktadır. Uzun tokluk hissi vermesi az yemek yemek isteyenler için doğal bir çözüm önerisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kilo vermeye yardımcıdır.

Balkabağında Bulunan Vitaminler Mineraller

bal kabağı faydalarıYüksek lif oranının bir başka etkisi de kabızlığı önlemesinde görülmektedir. Fosfor açısından zengin olan meyve, içeriğindeki A ve E vitaminleri ile de göz sağlığı açısından önem taşımaktadır. Kötü kolesterolün düşürülmesinde etkin rol oynayan bal kabağı kalp ve damar hastalıkları açısından da etkili bir tedavi sağlamaktadır. İçeriğindeki antioksidan ile vücudun kendini yenilemesini sağlarken, yaşlılık belirtilerinin de gecikmesine yardımcı olur.

Balkabağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Orta yaş ve üzeri erkeklerin kâbusu olarak görülen prostat büyümesinde etkili sonuçlar ve tedaviyi destekleyici doğal bir ürün olarak kullanılabilir. Pişmiş bal kabağını biraz süt ve bal ile karıştırarak macun kıvamına getirebilir ve yüzünüze sürerek cildinizin sahip olması gereken neme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Çorbası yapılabilen ürün aynı zamanda hafif ve sağlıklı bir tatlı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bebeklerin sebze ve meyve pürelerine de eklenebilecek olan bal kabağı faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Karoten içeriğinin yüksek olması aynı zamanda etkili bir kanser savaşçısı olduğunun da göstergesidir.

Bir önceki yazımız olan Antep Fıstığı Faydaları başlıklı makalemizde antep fıstığı besin değeri, Antep Fıstığı Faydaları Nelerdir ve antep fıstığı nelere iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 427 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com