Baş Ağrısı

Baş Ağrısı
Paylaş
 
loading...

Baş Ağrısı

 

Baş ağrısı, baş ağrısı nedenleri,baş ağrısı için dua ,baş ağrısına ne iyi gelir,baş ağrısının nedenleri ,baş ağrısına iyi gelen,baş ağrısını ne geçirir

Baş ağrıları bir çok faktör oluşumundan kaynaklanabilir. Baş ağrısının sayılamayacak kadar çok nedeni vardır ve geçmek bilmeyen ağrılar günlük yaşantımızı olumsuz bir şekilde etkiler. Özellikle uykusuzluk, stres, yorgunluk, yoğun çalışma temposu gibi durumlar baş ağrısını tetikleyen oluşumlar arasında yerini alır. Baş ağrısının asıl nedeni hala anlaşılamamıştır. Bir çoğu ağrı kesicilerle yok olurken, ciddi anlamda hayatımızı etkileyen ve uykuya geçmekte zorlayan ağrılar da vardır.

 Baş Ağrısı Nedenleri

Bunun yanında migren en çok ağrı yapan sebeplerden biridir. Bütün günümüzü ağrı içinde geçirmemize sebep olurken, yatak istirahati gerektirebilir. Günlük ve hafif geçirilen baş ağrıları için baş ve boyun egzersizleri çok faydalı olacaktır. Başımız genellikle boyun tutulmalarından da kaynaklanır. Dediğimiz gibi bir çoğumuz günümüzü bilgisayar başında çalışarak geçiririz. Bu durumda sabitlendiğimiz için boynumuzun ağrısı direk olarak başa geçecek ve bazı tutulmalara yol açacaktır. En güzel çözüm başımızı öne arkaya sağa ve sola çevirmekte olacaktır.

 Baş Ağrısı Bitkisel Tedavisi

Baş ağrısı için bitkisel çaylardan destek alabiliriz. Bir tutam biberiye yaprağı, bir tutam limon kabuğu ve oğul otunu 2 su bardağı suda 5 dakika kaynatalım. 3 dakika demlendirip içelim. Yorgunluk hissini alacak ve kasları gevşetecektir. En önemli baş ağrısı sebeplerinden biri de kasların sıkışmasıdır. Başımızın ağrımasının en büyük nedenlerinden biri de soğuk almasıdır. Gün içinde maruz kaldığımız bir çok faktör de, bunların içindedir.

Baş Ağrısına ne iyi gelir?

Rahat uyumak için baş egzersizi, bitki çayları ve hafif masajlarla baş ağrılarını biraz hafifletebiliriz. Hatta her gün düzenli olarak uygularsak kalıcı olmasını engelleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 351 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com