Baş Ağrısına İlaçsız Çözümler

Baş Ağrısına İlaçsız Çözümler
Paylaş
 

Günümüzde insanların baş ağrısı sorunu gittikçe artmaktadır. Bunun nedeni de yanlış beslenme, mevsim değişiklikleri, alerjik durumlar ve baş ağrısı başlatan kokular vs. gibi faktörlerdir. İnsanların baş ağrısı çekerken ilk düşündükleri yöntem, ilaç kullanmaktır. Baş ağrısı aslında ilaç almadan da geçebilecek bir rahatsızlıktır. Baş ağrısını tamamı ile psikolojik düşündüğünüz durumlarda, ilaç kullanmadan baş ağrınızı dindirebilirsiniz.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?Baş Ağrısına İlaçsız Çözümler

İnsanların anında çözüm bulamadığı rahatsızlıklardan biri olan baş ağrısı, kafanızı kaldıramayacak, gözünüzü açamayacak raddelere ulaşabilir. Bu gibi durumlarda eğer gerçekten hissetmiyorsanız, hastaneye gitmeniz daha iyi bir çözüm olacaktır. Bunun dışında normal baş ağrısa ilaçsız çözümler;

Baş ağrısı doğal çözümler

  • İlk baş ağrısı aşamasında daha çok ilerlememesi için karanlık bir odaya girip uzanın.
  • Eğer başınızın ağrısı karanlık bir odaya geçmeme durumu varsa, yanınıza bir bardak su alarak hiçbir ışık görmeyecek bir bölüme geçerek, yavaş yavaş o suyu bitirin.
  • Ilık su ile duş alın
  • Gün içerisinde 5 dakikalık yürüyüşler yapın. 
  • Açık havaya çıkarak derin derin nefes alın.
  • Baş ağrısının altında yatan en büyük sebeplerden birisi de sıvı kaybıdır. Bol bol su için
  • Kan şekerinizin düşmemesi için düzenli yemek yiyin ve sağlığınıza uygun besinler tüketin.
  • Eğer baş ağrınız tutulan adalelerden dolayı ise, fön makinesi ile ense bölgenize ve kafanızın arka bölgesine tutun, sıcak hava sizi rahatlatacaktır ve uyumaya çalışın.
  • Kendinizi rahatlatmak için nefes alma yöntemlerine bakın, doğru nefes alımında gevşeyecek ve gün içerisinde yaşadığınız streslerden uzak duracaksınız.

Baş Ağrısında Yapmamanız Gerekenler Nelerdir?Baş Ağrısına İlaçsız Çözümler

Birçok insan baş ağrılarının nedenini bilmez ve geçirmek için bilinçsiz bir şekilde ilaç alır. Kesinlikle yapmamanız gerekenler arasında, bilinçsiz bir biçimde ilaç tüketimidir. İlaç sistemi basit bir yapıdır ve sadece geçmesini istediğiniz baş ağrısı için değil, birçok vücudunuzu etkileşime sokarak size rahatlatma sistemine kavuşturabilir. Ayıca içeceğiniz ilacın kullanım kılavuzunu okumadan kesinlikle tüketmeyin. Bilmediğiniz ilaçları içmek ve sık tüketimini sağlamak birçok başka rahatsızlığa zemin hazırlayacak ve vücudunuzun direnci azalarak her baş ağrınızda ilaç içmek durumunda kalacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Anksiyete Bozukluğu başlıklı makalemizde Anksiyete Bozukluğu Belirtileri, Anksiyete Bozukluğu Nedir ve Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 446 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com