Baş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

Baş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri
Paylaş
 
loading...

Baş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

Bir kısım insanlarda seyrek şekilde bir kısım insanlarda ise hayatımızın odak noktasını oluşturan baş ağrısı bazen çekilmez bir ağrı şeklinde görülebilir. çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Geçmeyen Baş ağrıları için uzman bir hekime giderek ne yapılması gerektiği konusunda bilgi alınması gerekmektedir.  Baş ağrısı nasıl geçer konusunu aşağıda uzun bir şekilde inceleyip ele alalım.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

  • Eğer başınız ağrıyorsa bol oksijenli ortamlarda bulunarak başınızın rahatlayıp gevşemesini sağlayabilirsiniz. Kafanızı yoran ve başınızı ağrıtan ortamlardan muhakkak uzak durmanız gerekmektedir. Sessiz ve sakin ortamlarda bulunarak açık havada yürüyüş yapmak da kafanızın rahatlamasını sağlayarak ağrıyı kesmeye yardımcı olacaktır. Yürüyüş sırasında doğru nefes alıp vermek de elbette çok önemli bir faktördür.
  • ara sıra da olsun balık tüketmek sofralarımızdan balığı eksik etmemek önemlidir. Balık omega 3 bakımından zengin olan beyaz et grubuna giren balık hem beyin sağlığına hem de baş ağrısını geçirmek için iyi bir besindir. Bir uzman hekime danışarak da balık yağı da tüketebilirsiniz.
  • baş ağrısıyla mücadele etmenin yöntemleri arasında olan besinler bir balık diğeri ise muzdur. Muzun da baş ağrını geçirmedeki rolü büyüktür. Başınızın ağrıdığında alınan 1 adet muz ağrının hafiflemesini sağlayacaktır.
  • başa veya şakaklara yapılan baş ağrısını geçiren losyonla birlikte başa uygulanan masaj yöntemiyle de baş ağrısının geçmesini sağlayabiliriz. Eğer gerekirse başa soğuk kompres de uygulayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 284 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com