Basen Eriten Hareketler

Basen Eriten Hareketler
Paylaş
 

Basen Eriten Hareketler

Bayan olarak en rahatsız olduğumuz şeylerden biri büyük basenlere sahip olmaktır. Yaşımızla orantılı basenlere sahip olmama ve geniş bir görünüm kazandırma gibi hoş olmayan şeylerden dolayı takıntı haline gelmiş olabilir. O bölümde biriken yağların göbek kısmındaki yağlardan daha çabuk eriyeceğini unutmayarak basen eriten hareketler konulu yazımıza geçebiliriz. Basen eritme hareketlerini temeli o kısımların sıkışacağı ve bacakların hızlı hareketi olacağı için yorucu olmaktadır. Bayanların en rahat şekilde basenlerden kurtulması için yapması gereken hareketleri sıraladık.

İlk hareket biraz zor olsa da faydası oldukça fazladır. İlk olarak yere uzanılır. Dizin biri bükülürken diğeri havada kalma pozisyonu alır. Burada yapılacak şey ayağın biri yerde iken diğerinin havaya kaldırılıp indirilerek bir taraftaki basenlerdeki yağların erimesine sağlamaktadır. Havadaki ayak asla yere temas etmez ve nefes alıp verme düzene biner. Bu şekilde basenin bir taradı sıkışır ve kalori yanar. Bir süre sonra ayaklar yer değiştirir. Yorulan ayak yere inip yerdeki ayak harekete geçer. Bu kez de diğer yandaki yağlar yanmaya başlar.

Sıradaki hareket fok balığına çok benzer bir konuma getirecektir. İki diz bükülür, ayaklar yerden maksimum olacak şekilde kaldırılıp sırta doğru getirilip indirilmeye başlar. İki ayak ileri geri hareket ederek gerilme sayesinde yap yakılır. Bacaklar çok kasılabilir ancak 15 kez iki set halinde yapılmalıdır.

Vereceğimiz son göbek eritme hareketi de sizi zorlayabilir. İlk harekete çok benzer ancak burada yapılacak ilk şey dizin biri bükülü iken burada bükülmemesidir. Havada olan diğer ayak bu kez kaldırabildiği kadar yukarı kalkacaktır. Yerdeki diz bükülü olmadığı için daha rahat hareket edecektir. 25 kez yaptıktan sonra diğer bacağa geçilir.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Hareketleri – Popo Kaldırma (Köprü) başlıklı makalemizde köprü hareketi egzersiz, popo kaldırma hareketi ve popo sıklaştırma hareketi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 863 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com