Basen Eritmek

Basen Eritmek
Paylaş
 

Basen Eritmek

Dış görünüşüne önem veren birçok bayandan basenlerim çok geniş, sözünü oldukça fazla duymaktayız. Sorunun ana kaynağından çözebilecek ön önemli uygulama basen eritme hareketleri, olarak düzenlenen egzersizlerdir. Kadınların genetik yapılarından kaynaklanan nedenlerden dolayı kalçalar ve basenlerden kilo alması çok kolay gerçekleşir. Henüz işin basında yeme içme düzenine ve günlük yaşamdaki hareketlilik miktarının düzenlenmesi ile problemin oluşma ihtimalini en aza indirmek gerekir. Basen eritme hareketleri, her gün 5 – 10 dakikalık egzersizler sayesinde kolaylıkla bu sorunu aşabileceğinizi unutmamalısınız. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın yapılması gereken en önemli gerekliliklerden birisi günlük planlamalar şeklinde yapılan yürüyüşlerdir.

Sırt üstü yatarak eller başın arkasında birleştirilerek, bacaklar sorunlu bölgede yanma hissi başlangıcına kadar yavaş yavaş çalıştırılmalıdır.

Farklı bir yöntem emekleme durumunda bacakların diğerinde olduğu gibi geriye doğru uzatılarak 5 -10 dakika süreyle yaparak çok az sürelerde istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Basenleri eritme diyeti, başlı başına sağlıklı beslenme düzenlemesi yazımızın başında belirttiğimiz şekilde işe yaramayacaktır. Ancak doymamış yağların alınmasının kısıtlanması durumunda sorunun ilerlemesinin önüne geçilecektir.

Basenleri inceltmek için, hangi yolu nasıl uygulamamız gerektiği konusunda mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır. Böylelikle sağlığımızın bozulmasına fırsat vermeden sosyal yaşamda canımızı sıkan bu problemlerin aşılmasını sağlayacaklardır.

Sınıflandırma yapılırken bayan tipleri için armut tipli, elma ve benzeri birçok yakıştırmalar yapılmaktadır. Bunlardan en iyisi insanın kendisin rahat hissedebileceği ideal vücut ölçüleridir. En makbul olarak armut tipi kabul görmektedir.

Kısa başlıklar altında basen nasıl eritilir, sorularına yanıt verilecek kısa açıklamaları uzmanların anlatımlarıyla çok ince ayrıntılarına kadar kadın sağlığı kategorisi başlığı altında paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan Basen Eriten Hareketler başlıklı makalemizde basen eriten egzersizler, Basen Eriten Hareketler nelerdir ve basen eriten spor hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 785 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com