Basenleri İnceltmek İçin Neler Yapılabilir?

Basenleri İnceltmek İçin Neler Yapılabilir?
Paylaş
 

Basenleri İnceltmek İçin Neler Yapılabilir?

Basenleri inceltmek için her şeyden önce yine dengeli ve yeterli şekilde beslenmemiz gerekiyor. Çünkü dönüp dolaşılan yer burasıdır. Dengeli beslenerek vücudumuzun ihtiyacı olan bütün ögeleri içeri sokacağız. Aç kalarak kilo verilmez kilo alınır. Bu da en önemli ve altı çizilmesi gereken kuraldır.

Basenlere yönelik birkaç hareket var. Özellikle direnç egzersizleriyle hem bacak hem de kalçadaki kasları güçlendirebilirsek yağ yakımı çok daha kolay olur. Fakat bunun için gerekli olan minimum süre altı haftadır. Kişi altı hafta boyunca kendini motive etmeli ve sabretmelidir. Bayanların korkularından bir tanesi yağlarım erisin fakat kaslanmak istemiyorum düşüncesidir.  Fakat bu endişelenecek bir durum değildir. Bayanlar hormonal yapılarına bağlı olarak kas kitlesi çabuk artmaz.  Salona gidip bir iki kilo ağırlıklar ile direnç çalışması yapmak ile basen bölgesi genişlemez veya kaslanmaz. Yağlanmanın bir başka sebebi ise östrojen hormonunun fazla salgılanması yani genetik bozukluklardır. Kadınların doğası gereği kalça ve basen bölgeleri erkeklere nazaran biraz daha yağlıdır. Bunu önlemek için tabi ki mucize bir diyet yoktur. Fakat kendi kendimize uygulayabileceğimiz aktiviteler vardır. Bunların başında önemli olarak yürüyüş gelir.

Yürürken kalça ve basen bölgemizi sıkıp bırakmalar faydalıdır. Tek başımıza lokal uygulamalar da yapabiliriz. Oturduğumuz her yerde mekik çekmek dışında karnımızı içeri çekip bir kaç saniye tutup bıraktığımız zaman sarkmayı önleyip kasları güçlendiriyoruz. Bu da daha iyi bir görünüme sahip olmamıza yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Baseni Büyük Olanlar Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde basen gizleyen elbiseler, büyük basenlere yakışan elbiseler ve kilolu kadınlar nasıl giyinmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 522 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com