Basenlerinizle Barışık Olmanın Çareleri

Basenlerinizle Barışık Olmanın Çareleri
Paylaş
 
loading...

Basenlerinizle Barışık Olmanın Çareleri

Dikkat çekici düzgün, dik ve formunda bir kalçaya sahip olmayı kim istemez ki? Özellikle yaz aylarında olduğumuz bu dönemde; plajlarda salınıp, rahatça sıkılmadan gezmeyi çok isteriz. Ama ne yazık ki; bazı kadınların en çok yağ aldıkları bölge basenleridir. Göbek bölgesi gibi en sık kiloya maruz kalması oldukça sıkıntı yaratır. Hem yürürken hem de görünüş açısından hep üzerini örten giysiler tercih edilerek zorluk yaşanır.

Ancak basen bölgesinde ki yağlar diyet yaparak ne yazık ki verilmesi mümkün değildir. Bir de yağ oranı yükseldikçe selülit sorunu ek olarak ortaya çıkar. Bu ise, kadınların çok fazla şikayet ettikleri ve korkusu olduğu bir durumdur.

Belli bir form için öncelikle basenleri sporla çalıştırmanız gerekir bölgesel çalışma hareketleri uygulayarak başlayabilirsiniz. Kolay yapabileceğiniz ve istikrar sağlamanıza yardımcı hareketler seçmelisiniz. Ve çoğunluğu basit olan bu uygulamalar sayesinde incelmeniz içten bile değil.

Yürüyüş Yapmak

Yürüyüş; en kolay olanların en önceliklisi. Eğer çalışan bir kadınsanız iş yeriniz çok uzak mesafede değilse, gidiş gelişlerde mümkün olduğunca yürüyün. Yürüyüş yağ yakmanıza çok büyük etkendir. Ama tempolu ve düzenli olarak yaparsanız.

Merdivenleri Kullanmak

Merdivenleri Kullanmak; her girip çıktığınız yerde asansör yerine merdvenlerden çıkmayı ilke edinin. Fitness yapar gibi işinize yarayacaktır.

Bisiklet Sürmek

Bisiklet; size en büyük yardımcı egzersiz aracı ve de kas yapıcı. Günde yarım saat bile olsa kullanın basen kaslarınız sıkılaştıkça faydasını göreceksiniz.

Kırmızı Et Tüketmek

Kırmızı et; uzak durmanız gereken selülitin en büyük nedenlerinden olan bir hayvansal gıda.
Koşu; uygun saat belirleyip uzun olmasa bile kısa aralıklarla koşun. Özellikle açık alan da yaparsanız keyif almanız daha çok mümkün.

Meditasyon Yapmak

Meditasyon; bu sizin hem ruhunuza iyi gelecek hem de olmadık takıntılarınızdan kurtararak yemeklere saldırmanızı önleyecektir. Özellikle yoga yapmak en etkili olanı.

Fast Foodlardan Uzak Durmak

Fast Food; acele tüketilen ve içinde koruyucusu çok olan bu gıdalardan uzak durun, üstelik bağımlılık yaptığı bilinen bir gerçek.

Hareket Etmek

İş ortamında sürekli masa başındaysanız arada kalkıp yürüyün, hareket edin.

İp atlamak

İp atlamak; çocuk muyum demeyin basenlere olan faydası azımsanmayacak kadar fazla ve her yerde yapılabilir.

Bol Su Tüketmek

Ve en önemlisi mutlaka gün içinde bol su tüketimi; hem tokluk hissi vermesinden hem de ılık içilirse iyi bir yağ yakıcı özelliğinden

Bir önceki yazımız olan Doğru ve Etkili Kilo Ver başlıklı makalemizde Doğru ve Etkili Kilo Verme yolları ve Doğru ve Etkili zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 451 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com