Bebeğimizdeki İsilik Problemleriyle Nasıl Başa Çıkarız?

Bebeğimizdeki İsilik Problemleriyle Nasıl Başa Çıkarız?
Paylaş
 
loading...

Bebeğimizdeki İsilik Problemleriyle Nasıl Başa Çıkarız?

İsilik bir alerji türüne benzeyen hem büyüklerde hem de çocuklarda sık bir şekilde rastlanmaktadır. İsliğin tedavi yöntemi olarak zaman zaman büyüklerimizin verdiği yöntemlere başvurabileceğimiz bir hastalık türüdür. Çok fazla hekim kontrolünden geçmemekteyiz. Biz büyüklerden ziyade çocuklarımız ve bebeklerimiz çok hassas olmakla beraber bebeklerde isilik nasıl geçer ve isilik neden olur diye sebeplerine bir bakalım:

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?

  • Bilindiği üzere bebeklerimizin giyim konusunda hassas davranmamız gerekmektedir. Dar ve sıkı şekilde giydirdiğimiz zaman bebeğimizin isilik olmasını sağlamaktayız. Yapmamız gereken ise bebeğimizin rahat edici yumuşak tenine uygun kıyafetlerle isiliği önlemiş oluruz.
  • Bebeğimizin soluduğu hava ne sıcak ne de soğuk olmalıdır. Çünkü çok sıcak ve çok soğuk havada daha sık isilik olduğu bilinmektedir.
  • İsilik için bebeğimizi karantina altına almamıza gerek yoktur. Çünkü bebeğimizden başka bir bebeğe size ve daha bir başka kişilere bulaşmamaktadır. Çünkü isilik bulaşıcı bir hastalık türü değildir.
  • Bebeklerimizi gayet rahat giydirmeliyiz ki bebeğimizin isilik olma oranı kalmasın diye
  • İsiliğin başlıca sebeplerinden birisi de yaz aylarında güneş sıcağıdır. Çok fazla güneşe maruz kalmaması ve onu korumak için belirli gölgeliklerde yapılarak isilik engellenir.
  • İsiliğin bir çözüm noktası da bebeğinizi sıcaktan koruyup daha serin yerlerde de yatırabilirsiniz. Giydirdiğiniz kıyafetlerin  ise pamuklu kıyafetler olmasına özen gösterin
  • İsilik için kullanılan bebek kremleri ve losyonları bir hekim kontrolünde kullanın.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 260 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com