Bebekler ve Anneleri için İdeal İçecek Hangisi

Bebekler ve Anneleri için İdeal İçecek Hangisi
Paylaş
 
loading...

Bebekler ve Anneleri için İdeal İçecek Hangisi

Modern tıp, sıvı tüketiminin insan sağlığı açısından çok önemli olduğunu söylüyor. Doğum öncesi anne ve bebek için de aynı önem söz konusu. Peki, anne ve bebeği için en sağlıklı ve ideal içeçek hangisi?

Bebekler ve Anneleri için İdeal İçecek: Doğal Maden Suyu

Anne karnında olan bebeğin minerallere ihtiyacı vardır. Bu yüzden hamile kadınların da doğacak bebeğinin sağlıklı gelişimi, güçlü kemik ve diş yapısına sahip olması için hamilelik dönemi boyunca maden suyu içmeleri önerilmektedir.

Maden Sularının Faydaları

Yanlış bilgilendirme neticesinde sağlığa son derece yararlı olan maden suları; sanki tansiyonu artırıcı, mideyi tembelliğe alıştıran bir ürün gibi nitelendirilmiştir. Hâlbuki maden suları, içerdiği karbondioksit gazı sebebi ile hazmı kolaylaştırdığı gibi mide bulantısını da engellemektedir.
İçmenin yanı sıra dışarıdan sürme yoluyla da cildi canlandırmada ve güzelleştirmede etkili olmaktadır.
Uzmanlar günde 2 litre kadar su ve maden suyu içilmesini önermektedir. Her gün en az 2 şişe maden suyu içilmesi son derece yararlıdır.
Süt ile maden suyu karşılaştırıldığında her iki besinin de vücuda yararlı olan mineralleri benzer derecede içerdiği bilimsel olarak ortaya konmuştur.
Sağlıklı hayatın şartlarından biri de, vücuda ihtiyacı olan mineralleri temin etmektir. İnsan vücudu, fonksiyonlarını doğru bir şekilde yerine getirebilmek için 80’den fazla mineral kullanmaktadır.
Vücudun dengesi için çok önemli olan minerallerin eksikliği, dengenin bozulmasına sebep olur. Vücudumuzun sağlığı için hangi yiyecekleri yememiz gerektiğini bilmemiz, sağlıklı ve uzun bir ömür sürmek için temel koşullardan biridir. Sadece yiyeceklerde değil içtiğimiz suda bile vücudumuz için son derece önemli maddeler vardır. Bu nedenle, içerdiği mineraller bakımından vücudumuza gerekli mineralleri sağlayan en iyi içecek doğal maden suyudur.

Maden Suları Asit İçeriyor mu?

Maden sularının yapısında doğal olarak bulunan karbondioksit gazı, dil ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcıları uyuşturduğu için içimi kolaylaştırmaktadır.
Bu nedenle gazı kaçmış maden sularının kendine has karakteristik buruk, acımsı tadı ön plana çıkar. Maden sularında bulunan asit değil karbondioksit gazıdır.

Doğal maden suyunun faydaları

  • Sindirim sistemine olumlu etkisi var.
  • Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder.
  • Selülit oluşmasını engeller.
  • Normal su vücuttan 6 saatte atılırken doğal maden suyu 2 saatte atılır.
  • Kalori içermediği için tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
  • Flüor içerdiği için özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
  • Hamileler ve emziren anneler için özellikle tavsiye ediliyor.
Hamilelik döneminde maden suyu içerken tatlandırıcı içermeyen, sade (soda dediğimiz meyvesiz olanlar) olanlar tercih edilirse daha faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 254 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com