Bebeklerde Pişik

Bebeklerde Pişik
Paylaş
 

Bebeklerde Pişik

Bebeklerde oluşan pişik sorununa karşı kullanılan ilaçların yanında alternatif bir çok tedavi yöntemi önerilmektedir. Tıbbi olmayan hangi yöntem olursa olsun çocukların sağlığını risk konusu edilmemelidir. Genellikle bezin tene temas ettiği bölgede oluşarak tedavi edilmediği sürece artarak devam edecektir. Pişik kremleri olarak bilinen ilaçlardan kortizonlu olanların kullanımı kesinlikle hekimler önermediği sürece kullanılmamalıdır. Pişik tedavisi öncelikle bebeğin bez bölgesinin temizliği ve kuruluğuna dikkat edilerek yapılmalıdır. Pişik kremiyle maske gibi yöntemler aynı şekilde hekimlere danışarak yapılmalıdır. Pişik kreminin faydaları, pişik tedavisi infekte olan durumlarda havalandırmak ve kurulamak gibi seçenekler işe yaramayacaktır. Pişiğe pudra sürülürmü, son dönemlerde uzmanların yaptığı açıklamalar ile pudra kullanımı azalmış durumdadır. Pişik oluştuktan sonra uygulanan sıradan kremler yeterli olmayacaktır. Pişik oluşmadan önce kremler düzenli olarak kullanılmalıdır. Temizlik konusu ihmal edilmemelidir.

Pişik kremleri

pişik kremiyle maske ve diğer yöntemler kullanarak ileri derece oluşan sorunu aşmaya çalışmak yerine bebeklerin rahatlaması açısında doktora götürülerek tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Pişik kreminin faydaları öncelikle pişiğin oluşmasını beklemeden önce bebeğin altının değiştirilmesinden sonra temizliğin yapılması ve ardından ciltte pişiklerin oluşmaması için kremlerin kullanılması gerekmektedir. Hangi kremin ne kadar sıklıkla kullanılacağına doktorlar karar vermelidir.

Bebeklerde pişik tedavisi

Pişiğin tedavisi için öncelikle bebek bezinin kaliteli ürünlerden seçilmesi gerekir. Altının değiştirilmesi esnasında bu bölgelerin yeterince havalandırılmasına özen gösterilmelidir. Kullanılan ıslak mendil tarzındaki ürünlere dikkat edilmeli ve kurulamaya son derece dikkat edilmelidir. Tedavi süresinde ciltte oluşan sorunların kaynağı bertaraf edilmediği zaman sorun tekrar tekrar ortaa çıkacaktır. Bu nedenle hekimelerin tavsiyeleri gözardı edilmeden harfiyyen uygulanmalıdır. Nemlendirici kremler bu aşamada sorun oluşmadan önce kullanılabilecek seçenekler arasındadır.

Pişiğe pudra

Pişiğe pudra sürülürmü, bilim adamları tarafından pudra kullanımı sonucu ciltteki nemin azaltılması ile hassasiyetin daha fazla artmasını sağladığı bildirilmektedir. Oysa eskiden beri anne babalar bebeklerdeki cilt tahrişlerine karşı pudrayı çok yoğun şekilde kullanmışlardır. Son günlerde hekimlerin bu yönde yaptığı açıklamalar ile kullanımı oldukça azalmış durumdadır. Satış sitelerinin reklamları yerine bu tür ürünlerin kullanımı hekimlerin önerileri olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi güçlendirici yiyecekler, Bağışıklık Sistemi nasıl güçlendirilir ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1069 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com