Bebeklerin Sürekli Emmek İstemesi

Bebeklerin Sürekli Emmek İstemesi
Paylaş
 
loading...

Bebeklerin Sürekli emmek istemesi

Bebeğin emmesi anneyle bebek arasındaki iletişimi güçlendiren en önemli unsurdur. Aradaki sevgi bağı bu şekilde güçlenir. Bebeğe ilk 6 ay boyunca anne sütü verilmesi gerekir. Bebek gelişimi için bu çok önemlidir. İlk 6 aydan sonra ek besinlere geçilmeli ve anne sütü geri plana atılmalıdır.

Bebek Memeden Nasıl Kesilir?

Bebeğin memeden kesilmesi için net bir tarih yoktur. Anne bebeği 2 yaşına kadar da emzirebilir. Anne sütünü kesmenin en doğru zamanı, annenin ve bebeğin hazır olduğu dönemdir. Bebek bazen ek besinleri istemeyerek anne sütünü ister. Bebek sürekli meme emmek istiyorsa, kilosu düşüyorsa 6. aydan sonra memeden kesmek en doğru karar olacaktır.

Bebek Ne Kadar Emzirilmeli?

Bebeğin emzirme süresine karar vermeden önce bazı durumlara dikkat edilmesi gerekir. Tıbbi açıdan bebek ilk 6 ay anne sütüyle beslenmesi gerekir. Daha sonra ek besin takviyesi yapılır. İlk 6 ayın ardından anne sütünde olan protein, bakır, çinko ve potasyum yeterli olmaz.

Bebeği Memeden Kesmenin Yolları

Bebeği memeden kesmeden önce ek gıdaları alıştırmanız gerekir. Bununla birlikte biberon ile emmeye alıştırılması gerekir. Memeden kesileceği gün bebek ek gıda ve biberona tamamı ile alışması gerekir.
Bebeğin sütten kesileceği zaman seçildikten ve ek gıdalar alıştıktan sonra hemen memeyi kesmek çok yanlış olur. Emzirmeyi azaltarak memeden kesmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi güçlendirici yiyecekler, Bağışıklık Sistemi nasıl güçlendirilir ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 395 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com