Beldeki Yağları Eritmenin Yolları

Beldeki Yağları Eritmenin Yolları
Paylaş
 

Beldeki Yağları Eritmenin Yolları

Her iki cinsiyetin de şikayetçi olduğu en çok konuşulan konulardan biri de belini inceltememe sorunu. Çoğu insan bunun için ciddi çaba sarf ettiğini fakat bir türlü o bölgeyi eritemediğini dile getiriyor. Kızlar, ince bir bel benim için hayale dönüştü, derken; erkekler, bel ve yarın bölgesindeki yağlanmalar yüzünden nefes almada bile güçlük çekebiliyor.
– Bel bölgenizdeki yağlanmalar, gittikçe gözünüze batmaya başladı, size dert mi oldu? Bu bir anda aldığınız kilolar vücudunuzda yer mi kaplamaya başladı? Artık sizin için bir sorun mu teşkil ediyor? Artık bu kiloların yerleşip, sizin fiziksel görünümünüzü bozduğuna mı inanıyorsunuz? O halde kim kaç santimetre bel ölçüsüne sahip olursa normal, kaç santimetre bel ölçüsü sorun yaratmak üzere haydi öğrenelim:

Erkeklerde Bel İnceliği

Öncelikle erkeklerinkine bir göz atalım:
Erkekler için bel bölgesi hatta göbek çevresinden söz edecek olursak; ölçü alınırken, en geniş bölgeden alınmalıdır. Eğer ki sonuç 70 ile 93 santimetre arasında olursa; bu normal. 94 ile 101 santimetre arasında ise risk taşıyorsunuz. Eğer ki 102 ve üzeri olursa da yüksek derece riskli bir ölçüye sahip olmuş oluyorsunuz.

Kadınlarda Bel İnceliği

Kadınlar için bel çevresini ölçerken; ölçü en dar bölgeden olması, o şekilde ölçülmesi gerekiyor. Eğer sonuç 60-79 santimse bu normal olarak kabul edilebilir. Fakat 80-87 santim arasındaysa bu durum risk teşkil ediyor, demektir. Eğer 88 cm ve üzeri ise bu durum sizin için yüksek risk oluşturmaktadır. Pekii ya beldeki yağları eritmek için neler yapabiliriz?

Bel İnceltmek İçin

  • Mesela ananas tüketebiliriz. Ananas, enzimler bakımından ideal bir meyvedir. Bu meyve bel çevresindeki yağların yakımı için de ideal bir yardımcı niteliğindedir.
  • Balık yağı da bel çevresindeki yağlanmayı kontrol altında tutmak için ideal yollardan biridir. Balık yağı, bel çevresindeki yağları eritme konusunda iyi bir alternatif diyebiliriz. Bunu balık yiyerek veya balık yağı hapı yutarak sağlayabilirsiniz.
  • Günde bir elma! Bu slogan uygulandığı takdirde gün içinde tüketilen bir elma sayesinde beldeki yağ yakımı hızlanmaya başlayacaktır.
  • Ah keşke yaz aylarında olsak! Şu an temin etmemiz pek mümkün olmasa da karpuz hatta karpuz suyu, günde 2 bardak tüketildiği takdirde yağ yakımını oldukça hızlı bir biçimde hızlandıracaktır.
  • Herkesin duyup kimsenin uygulamadığı yollardan biri de acı biber yemek. Acı biber bel çevresindeki yağları yakıp, onlardan kurtulmanızı sağlamakla beraber vücudu temizlemeye de yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Kışa Formda Girmenin Yolları başlıklı makalemizde kilo vermek, kış zayıflamak ve kışa formda girin hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 152 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com