Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm
Paylaş
 
loading...

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm

Beyaz saçlar için bitkisel tedavi

Zamanla kişilerin saçları yaşlarına bağlı olarak beyazlar, çünkü yaş ilerledikçe, saçın rengini veren maddemiz, kaybolmaya başlar ve işte bu nedenle ileri yaşlarda o madde tamamıyla tükenerek, saçlarınız tümüyle beyazlar. Ama kimi zaman 20’li yaşlarla da saçların beyazladığın görüyoruz ki bu ya vücudunuz da olan herhangi bir problemden cereyan ederken, bunun yanı sırada irsi olabilir.

Beyaz Saçlara Bitkisel Tedavi

İşte saçlarınızın beyazladı ise, boyatmak yerine uygulayabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemi. İlk olarak gül yaprakları kurutulur, ardından bu kurutulan gül yaprakları yakılarak külleri alınır. Gül yapraklarını küllerini aldıktan sonra bunu badem yağı ile lapa şeklini alasıyla kadar karıştırmanız gerekir. Lapa şeklini aldıktan sonra bu gül yaprakları ile haftada en az birken saçlarınız yıkanması gerekir. Sürekli olarak bunu yapacağınız da, zamanla saçlarınızın beyazlığının siyahlığa dönüştüğü gözünüzle görecek, bitkisel olarak saçlarınızı siyahlaştırmış olacaksınız. Gayet başarılı bir yöntem olan bu tedavi türü hastada kesinlikle bir yan etki yapmaz ve herhangi bir zarar vermez.

En azından herkesin evinde deneyebileceği bir tedavi şekli olan bu yöntemi sizlerde deneyerek saçlarınızın beyazlığını tamamıyla önlemeyebilirsiniz.

Saç beyazlıkları ve saç beyazlamasını önlemek için diğer bitkisel çözüm önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 235 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com