Beyaz Söğüt

Beyaz Söğüt
Paylaş
 
loading...

Beyaz Söğüt

Dünyanın hemen hemen her yerinde kendiliğinden yetişen şifalı bitkiler den birisidir beyaz söğüt. Genellikle sulak bölgelerden yetişen beyaz söğüt bilinen en eski ağrı kesicidir.

Beyaz Söğüt Faydaları

Baş ağrısı tedavisinde kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda ateş düşürmede, boğaz ağrısı tedavisinde ve bazı cinsel problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Herkes tarafından kullanılan aspirin hapının temel maddesini oluşturmaktadır. Eski zamanlarda sadece baş ağrısı için kullanılan Beyaz Söğüt günümüzde vücutta oluşan iltihaplar ve kas sorunları için de kullanılmaktadır. Bayanlarda oluşan adet sancılarının hafifletilmesinde etkin rol oynamaktadır. Beyaz söğüt bitkisinin yapısında iltihapları gideren ve mide, sindirim sorunlarının hafiflemesini sağlayan maddeler bulunmaktadır.

Beyaz Söğüt Kullanılışı

Beyaz söğüt suda kaynatılarak çay olarak içilebilir. Günde bir ya da iki fincan içilmesinin vücuda oldukça faydası dokunmaktadır. Çay olarak kullanılmasının yanı sıra toz olarak da kullanılabilmektedir. Hamileler şifalı bitkiler i kullanırken kesinlikle uzman bir doktora danışmalıdır. Bu bitkiye karşı alerjisi olanlar tarafından kesinlikle kullanılmalıdır. Önerilen miktarlardan fazla alınması halinde mide bulantısı, kusma ve halsizlik gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ayrık Otu başlıklı makalemizde ayrık otu bitkisi, ayrık otu nasıl kullanılır ve ayrık otu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 737 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com