Biggest Loser Diyeti İle Kilo Verme

biggest_loser_diyeti
Paylaş
 
loading...

Haftalardır uyguladığınız diyetler sizlere zaman kaybına sebep olmakla birlikte vücudunuza zarar vermenize sebep oluyor. Çünkü bu diyetlerin amacı sizi sağlıklı bir şekilde zayıflatmaktan çok prim yapıp rant elde etme amaçlıdır. Bu yazımızda sizlere tamamıyla kilo verdirdiği kanıtlanmış olan Biggest Loser Diyeti’ni tanıtacağız.

Amerika’da aynı adla düzenlenen televizyon şovuyla meşhur olan bu diyet, kalp sağlığı ve diyabet dostu olmasının yanı sıra kısa sürede kilo verdirmesi, alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle ön plana çıkmıştır. Bu diyet diğer diyetler gibi sizlere sadece ne yiyip yemeyeceğinizi değil aynı zamanda kilo vermek için ne şekilde spor yapmanız gerektiğini de söylüyor. Yani bu diyet aynı zamanda bir fitness programıdır

Biggest Loser Diyeti’nin temeli günde 4 öğün meyve ve sebze, 3 öğün protein( et, baklagil, yumurta vb) , 2 öğün tam tahıl ve 1 öğünde 200 kalorinin altında tatlı tüketmeye ve egzersize dayanır. Aslında bilmediğimiz şeyleri söylemiyor diyet. Günlük böyle bir protein ve karbonhidrat alımıyla birlikte üstüne birde egzersizinizi yaparsanız kilo vermeniz neredeyse kaçınılmaz oluyor.

Spor ve egzersiz konusunda öncelikle günlük yarım saatle başlayıp zamanlar 1 saate kadar çıkarmanız gereken bir egzersiz programı yer alıyor. Bu egzersiz programında yapmanız gerekenler ise günlük kardiyo (farklı tempolarda sürekli yürüyüş yapma), bacak ve göbek egzersizleri. Bu hareket ve yürüyüşleri sabah aç karnına ya da akşam yemeğinden sonra yapabilirsiniz.

Biggest Loser Diyet Listesi

Kahvaltı: 4 öğün almamız gereken proteinin  ½ kadarını küçük bir miktar kepekli ürün ve 1 porsiyon meyveyle tüketiyoruz.

Ara Öğün: Bu öğünde ise ½ porsiyon protein ve 1 adet meyve yiyoruz.

Öğlen: Bu öğünde ise sabah kahvaltısında yediklerimize ek olarak 1 porsiyon daha proteinle besleniyoruz ve bir sonraki ara öğünü de önceki gibi geçiriyoruz

Akşam: 2 sebze ile birlikte kalan protein miktarını besinler aracılığıyla alıyoruz.

Bu diyette uzak durulması gerekenler ise her diyet listesinde olduğu gibi şeker ve ekmek gibi hamur işi tarzında yiyecekler. Unutmayın sitemizde yer alan diyet listeleri öneri niteliği taşımaktadır. Bu diyet listelerini uygulamadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Diyeti İle Kilo Verme başlıklı makalemizde yoğurt diyeti, yoğurt diyeti ile zayıflama ve yoğurt diyeti sağlıklı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 575 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com