Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı?

bisiklet sürmek
Paylaş
 

Zayıflamak ve kilo vererek forma girmek isteyenler için çok sayıda zayıflama yöntemi vardır. Başta diyetler olmak üzere egzersizler ve çeşitli ürünler ile zayıflamak mümkündür. Tabi ki zayıflama yöntemlerinin her birisi kişiden kişiye farklı etkiler göstermektedir. Bir kişide oldukça iş yarayan bir yöntem başka bir kişide işe yaramayabilir. Fakat bazı yöntemler vardır ki hemen hemen herkeste işe yarar. Bu yöntemlerden birisi de bisiklet sürmektir. Bisiklet sürmek tek başına zayıflatır mı? Bu nokta tartışılır ama zayıflamanıza katkı sağlayacağı kesindir. Siz normal yemenize devam ederek veya fazla yiyerek sadece bisiklet sürerek zayıflamayı düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu tek başına yeterli olmayacaktır. Çünkü zayıflamak için beslenmenin düzene sokulması ve egzersiz birlikte yapılmalıdır.

Bisiklet Sürmek Kilo Verdirir mi ?

Beslenme ile ilgili sitemizde sizlere oldukça fazla kaynak sunmaktayız. Dünya’da en çok tercih edilen diyet programı, sağlıklı ve düzenli beslenme ve diğer beslenme konuları sitemizde yer almaktadır. Egzersiz ile ilgili ise; sitemizde sizlere çeşitli egzersiz ve spor yollarını veriyoruz. Şimdi vereceğimiz yöntem yine zayıflamanın egzersiz ayağını oluşturan bisiklet sürme yöntemidir.

İlk olarak bisiklet sürmenin avantajları nelerdir? Öncelikli olarak zevklidir. Sadece egzersiz olarak yapılmadığından; bir hobi, bir gezinti olarak yapıldığından kişiye zevk verir. Bu nedenle hemen sıkılmazsınız ve uzun süre bu egzersizi yapmaya devam edersiniz. Bunun yanında bir diğer avantajı spor salonlarına ve spor hocalarına para vermenize gerek kalmaz; sadece bir bisiklet ile sporunuzu yapabilirsiniz. Sağlık açısından da oldukça yararlıdır. Aynı zamanda bisiklet sürerken günlük işlerinizi de halledebilirsiniz. Mesela işe giderken veya işten gelirken, markete gidip gelirken bisikletle gidip gelebilirsiniz.

Bisiklet Sürmenin Yararları

Bu girişten ve bisikletin avantajlarından bahsettikten sonra isterseniz bisikletin zayıflama açısından yararları nelerdir? Zayıflamaya nasıl katkı sağlar? Hemen bunlara da bakalım. Bisiklet sürmek yoğun efor gerektiren ve oldukça fazla kalori yakmanızı sağlayan bir spordur. Bu nedenle zayıflamaya katkısı vardır. Aynı zamanda özellikle kalp damar sağlığı içinde yararlı bir spordur.

Bisiklet Sürmenin Zayıflamaya Faydası

Dediğimiz gibi bisiklet yoğun olarak kalori yakmanızı sağlar. Özellikle bölgesel olarak zayıflamak ve incelmek isteyenler için oldukça idealdir, çünkü bölgesel olarak zayıflamayı sağlar. Orta tempoda sürülen bisiklet ile 1 saatte yaklaşık olarak 500-600 kalori yakılmaktadır. Bu da zayıflamanızı sağlamaya yetecektir. Kalça, basen ve baldır bölgesini inceltmek isteyenlere özellikle bisikleti öneriyoruz.

Bisiklet Ne Kadar Nasıl Sürülmeli

Peki ne kadar bisiklet kullanmalıyım? Diyorsunuz, değil mi? Sizlere önerimiz haftada 4 saat kadar bu amaçla bisiklet kullanmanızdır. Haftanın 4 günü sabah ve akşam yarımşar saat bisiklet ayda 5 kilo vermenizi sağlayacaktır. Tabi ki bu sizin kondisyonunuza da bağlıdır. Bisiklet sürmeyi seviyorsanız haftada 8 saat kadar sürebilirsiniz. Ya da size göre değilse haftada 1-2 sürebilirsiniz. Yani tamamen size kalmış bir şeydir. Bizim söylediğimiz şey; bisiklet sürmek kilo vermenize mutlaka yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Basen İnceltmenin Hızlı ve Kolay Yolları başlıklı makalemizde basen inceltme, basen inceltme egzersizi ve basen inceltme hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 773 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com