Bitki Çayları Ve Bilinmeyen Mucizeleri

Bitki Çayları Ve Bilinmeyen Mucizeleri
Paylaş
 

Bitki Çayları Ve Bilinmeyen Mucizeleri

Günümüzde bitki çaylarının önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Ayrık otu iltihap kurutmaya, ada çayı astıma, biberiye genç kalmaya, asma yaprağı ise vücudu zinde ve dinç tutmaya birebirdir. İşte Bitki çaylarının bilinmeyen mucizevi yanları;

Aloe Vera (Sarı sabır) Faydaları

Eski Yunanlılarda güzelleşmek için kullanılan bitkilerin başında gelmektedir. Kuru ve yıpranmış ciltleri onararak bakım yapmak için kullanılmaktadır. Aknede, aşırı sıcaktan kaynaklanan isilik tarzı kaşıntılarda ve yıpranmış saçlarda onarım yaptığı için çok tercih edilmektedir.

Ada çayı Faydaları

Bağırsak ve mide gazlarının giderilmesinde son derece yararlı bir bitki olan ada çayı, hazım ve sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlıyor. Ayrıca göğsü yumuşatma ve kan dolaşımını hızlandırma etkisi vardır. Düzenli kullanıldığında hücre yenilenmesi sağlayarak cildin elastikiyetini artırmaktadır. Ada çayı ile akne ve sivilcelere veda edebilirsiniz.

Ayrık Otu Faydaları

Böbrek ve mesane dostudur. Buralarda bulunan taşları düşürmeye ve iltihabı kurutmaya yardımcı olur.

Asma Faydaları

Yaprakları vücudun kuvvetini artırır. İshali ve kanamayı durdurur. Sarılığı tedavi eder.

Biberiye Faydaları

Eski dönemlerde gençliğin elden çıkmamasını veya gençliğin geri kazanılmasını sağlayan bitki olarak bilinen biberiye vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştıran ve vücudu temizleyerek yenileyen en etkili bitkidir. Sivilceleri yok etmede, cildin sıkılığını artırmada ve cildin esnekliğini artırmada kullanılmaktadır.

Siyah Çay Faydaları

Binlerce yıllık bir bitki olan ve vücudu rahatlatıcı etkisi bulunan çay güzelleşmek içinde kullanılmaktadır. Yağlı bir cilde sahipseniz çayı tonik olarak kullanabilirsiniz.

Dut Faydaları

Beyaz dut tam bir şifa deposudur. Kaynatılıp suyu içildiğinde anne sütünü aşırı derecede artırır. Ayrıca idrar söktürücüdür, vücutta birikmiş ödemi boşaltır.

Fesleğen Faydaları

Cildi rahatlatma ve enerji verme özelliği vardır. Sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi ise son derece etkilidir.

Ihlamur Faydaları

Eski çağlardan beri hastalık tedavilerinde kullanılır. Yumuşatıcı, sakinleştirici ve vücudu ısıtıcı etkisiyle kış aylarının vazgeçilmez içeceklerindendir.

Isırgan Otu Faydaları

Saçların ve böbreklerin can dostudur. Ayrıca kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

Kuşburnu Faydaları

Tam bir vitamin deposudur. Bünyesinde bütün vitaminleri yoğun olarak barındırır. Vücudun diri kalmasını sağlar. 100 gram kadar kuşburnunun içerdiği C vitamini 1 sandık portakala eşdeğerdir. İyi bir kan temizleyici ve raşitizm ilacıdır. Bağırsakları yumuşatma, sindirim sistemi problemlerini giderme, bağırsak kurtlarını düşürme, mide kramplarına iyi gelme, romatizma ve basuru tedavi etme tedavilerinde çok iyi sonuç vermektedir.

Nane Faydaları

Cilde canlılık ve enerji verir. Ezilerek cilde dıştan uygulandığında ferahlık verir. Ayrıca dokulardaki elastikiyeti artırmada oldukça etkilidir.

Karanfil Faydaları

Çok güçlü bir mikrop öldürücüdür. Sinirleri uyararak ağrıları dindirir. İştahı artırır. Koku giderme ve hazmı kolaylaştırma etkisi vardır. Ayrıca kırılarak 5-6 tane yutulduğunda iyi bir ishal kesicidir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Doğal Bitkiler başlıklı makalemizde kilo verdiren bitkiler, kilo verdirici bitkiler ve zayıflatan bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 339 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com