Bitkisel ve Doğal Zayıflama Çayları

Bitkisel ve Doğal Zayıflama Çayları
Paylaş
 

Bitkisel ve Doğal Zayıflama Çayları

Zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürün gruplarından birisi zayıflama çaylarıdır. Tabi ki bu ürünler bu kadar çok tercih edildiği için piyasa da çok fazla ürün çeşidi görmekte mümkündür. Fakat bu ürünler ne kadar sağlıklıdır? Acaba denildiği gibi sağlıklı ve doğal mıdır? Bunlara dikkat etmek gerekir. Bu konumuzda sizlere bitkisel zayıflama çaylarından en çok tercih edilenler hakkında kısa kısa bilgi vereceğiz.

Mate Çayı

Zayıflama çayı denildiğinde akla ilk gelen çay şüphesiz ki mate çayıdır. Aynı zamanda birçok karışık zayıflama çayı içerisinde de bu bitki yer almaktadır. Mate, sindirim sistemini ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bu sayede kilo vermeye yardımcı oluyor. Fakat içerdiği kafein nedeni ile dikkatli kullanılmasında ve akşam saatlerinde içilmemesinde fayda var.

Yeşil (Beyaz) Çay

Yine zayıflama çayı denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi de yeşil çaydır. Tüm Dünya’da yıllardır zayıflamaya olan etkisi bilinmektedir. Yeşil çayında zayıflamaya olan etkisi metabolizma hızlandırma özelliğinden kaynaklanıyor. Bunun yanında içerdiği yüksek antioksidan miktarı sayesinde sağlık üzerine de olumlu etkileri var. Yine kafein içerdiği için dikkatli olmakta yarar var. Hamileler ve emziren bayanlar tüketmemelidir.

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayının kilo vermeye olan etkisi vücuttan ödem atılmasını sağlıyor. Bu nedenle özellikle diyet listelerinin ilk haftasında kullanılması öneriliyor. Yani gerçek anlamda kilo verdirici bir çay değil ama kişinin programa moralli başlamasını sağlıyor. Aynı zamanda vitamin ve mineral yönünden zengin olan maydanoz çayı sağlık açısından da yararlı.

Zencefil Çayı

Zencefil çayının direk olarak kilo vermeye etkisi yoktur. Fakat dolaylı yoldan kilo vermek isteyenler için oldukça yararlıdır. Ara öğünlerde tüketildiğinde tokluk hissi verir ve kişinin hem daha az yemesini hemde açlık hissinin daha uzun sürmesini sağlar.Bunun aynında mide ve diğer sindirim organları üzerine olumlu etkileri de söz konusudur.

Nane Çayı

Bu çayda sindirim sisteminden gazın atılmasını ve şişliğin gitmesini sağlar. Bu nedenle karışık zayıflama çaylarında ve diyet listelerinde kullanılır.

Zayıflamak isteyenlerin başlıca kullandıkları zayıflama çayları bunlardır. Tabi ki bunlar dışında birçok karışı ve bitki çayı duymak, görmek mümkündür. Önemli olan bu ürünlerinin bitkisel ve doğal olmasına özen göstermek. Aynı zamanda sağlık açısından bir zararı olup olmadığını kontrol etmektir

Bir önceki yazımız olan Bitki Çayları Ve Bilinmeyen Mucizeleri başlıklı makalemizde bitki çayları, bitki çayları çeşitleri ve bitki çayları kilo verdirirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 114 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2017-10-26 10:37:45
yorum ikonu
2017-09-18 11:28:10
yorum ikonu
Tatlı Krizlerinden Korunmanın Yolları | Kiloverdirirmi.Com: […] ihtiyacı, stres, yaşam şekli, beslenme şekli gibi birçok faktöre
2017-09-18 11:12:22
yorum ikonu
Sağlıklı Beslenmek İçin 10 Kural | Kiloverdirirmi.Com: […] uzak durulmalıdır. Vücut suya çok fazla ihtiyaç duymaktadır, özellikle
2017-09-16 18:32:00
yorum ikonu
Verdiğiniz Kiloların Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı | Kiloverdirirmi.Com: […] onca uğraş sonucu verilen kilolar ne yazık ki bir süre sonra
2017-09-14 11:49:32
Kiloverdirirmi.Com