Boğaz Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler

Boğaz Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler
Paylaş
 

Boğaz ağrısı için şifalı bitkiler

Kış aylarına girdik ve çok sık rastlanan bir rahatsızlık olan boğaz ağrısı, boğaz çevresinde iltihaplanma ve ağızda kuruluk, seste kısıklık, akut faranjit gibi birçok hastalık yakamızdan yapışmakta. Peki boğaz ağrısına şifalı bitkiler nelerdir?

Boğaz ağrısına bitkisel çözüm

Bu yazımızda ise adaçayı ve koyun otu şifalı bitkileri ile yapacağımız sıcak çayların boğaz ağrısına etkilerinden bahsedeceğiz.

Boğaz ağrısı için bitkisel karışım tarifi

Temizlenmiş adaçayı, koyun otu ve ıhlamurdan birer adet tatlı kaşığı ayıralım.Ve temizlemek için soğuk suyun altında yıkayalım.Kaynayan demiliğe çay demler gibi bitkisel karışımımızı aktardıktan sonra demlenmesi için bekletelim ve çok sıcak olmayacak şekilde bitkisel çayımızı içelim.

Adaçayı ve koyun otu boğazlardaki iltihaplanmalara iyi gelir ve rahatlatıcı etkiye sahip olan ıhlamurda boğazdaki kuruluğu alarak yumuşatır.

Boğaz ağrısına bitkisel çözüm hakkında diğer makalelerimizi de okuyabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde güneş lekelerine bitkisel çözüm, güneş lekesi bitkisel nasıl geçer ve güneş lekesi bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 42 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2017-10-26 10:37:45
yorum ikonu
2017-09-18 11:28:10
yorum ikonu
Tatlı Krizlerinden Korunmanın Yolları | Kiloverdirirmi.Com: […] ihtiyacı, stres, yaşam şekli, beslenme şekli gibi birçok faktöre
2017-09-18 11:12:22
yorum ikonu
Sağlıklı Beslenmek İçin 10 Kural | Kiloverdirirmi.Com: […] uzak durulmalıdır. Vücut suya çok fazla ihtiyaç duymaktadır, özellikle
2017-09-16 18:32:00
yorum ikonu
Verdiğiniz Kiloların Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı | Kiloverdirirmi.Com: […] onca uğraş sonucu verilen kilolar ne yazık ki bir süre sonra
2017-09-14 11:49:32
Kiloverdirirmi.Com