Bol Su Tüketmek

bol su tüketmek
Paylaş
 

Bol Su Tüketmek

Her insanın özellikle kadınların yaşamında pazartesi günü diyete başlama salı günü diyeti bozma evreleri olmuştur. Diyet yapmaya başlamak için önce yaşam biçiminizi değiştirmelisiniz. Diyete başlama gününüzün vereceğiniz kiloya hiçbir katkısı olmayacaktır. Önce yanlış doğru ne var hayatınızda onları planlamalısınız.

Kilo Vermek İçin Öneriler

Diyete başlamak için sadece bir kaç madde bilmeniz bile size bu işi devamlı kılabilir. Mesela bir anda pazartesi diyete başlayacağım deyip, sürekli yiyip içtiğiniz her şeyi bir anda bırakamazsınız. Hem bu psikolojinizi de olumsuz etkilemekten başka bir şey olmaz. Başka bir basit yöntemde yediğiniz besinin için de ne olduğunu öğrenin. Bilinçli bir tüketici olun.

Zayıflamak İçin Tavsiyeler

Yediğiniz besin karbonhidrat mı, protein mi, yağ mı bunları bilmeniz önemli. Ayrıca yediğiniz yemeklerin kalorilerini hesaplayın. Kalori saymaktan başka yediklerinizi ölçmenin daha kesin bir yolunu bulamazsınız. Yiyeceklerinizi zorunlu kalmadıkça dışarı da tüketmeyin, elinizden geldiğince kendiniz pişirmeye çalışın. Yemek yeme saatlerinizin aralıklarını birbirine yakın belirleyin. Araya atıştırma öğünleri yerleştirin. Ve en önemli madde bol su tüketin.

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama başlıklı makalemizde Ayça Kaya Kahve ile Zayıflama, kahve içmenin faydaları ve kahvenin yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 657 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com