Bölgesel Olarak Kalça ve Basen Zayıflatma

Bölgesel Olarak Kalça ve Basen Zayıflatma
Paylaş
 

Bölgesel Olarak Kalça ve Basen Zayıflatma

Yediklerini yağ ve kilo olarak özellikle kalça ve basen bölgelerine depolayan hanımlar bölgesel zayıflama yöntemleriyle kolaylıkla bu sorundan kurtulabilmektedir. Bölgesel olarak depolanan kilolar için ailenin genetik yapısı da oldukça önemlidir. Günlük su tüketimini en az 2,5 litre olarak sabitlemeli ve yiyeceklerinizi hızlı tüketmemelisiniz. Kahvaltınızı her zaman günün en değerli öğünü olarak değerlendirmeli ve iyi beslenmelisiniz. Ara öğünlerinizde işlenmemiş meyve ve kuru yemişleri tüketmelisiniz.

Bölgesel Zayıflama İçin Beslenme Önerileri

Kalça ve basen bölgenizde yağ depolanmasını önlemek için karbonhidratlı gıdaları hayatınızdan çıkarmalısınız. Proteinli gıdalar sayesinde hem günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilir hem de kolay kilo verebilirsiniz. Akşam saatlerinde alacağınız proteinli yiyecekler için saat 7’yi geçirmemelisiniz. Proteinlerin sindirimi zor ve uzun sürdüğü için geç saatlerde tüketmek yağlanmayı arttıracaktır. Bol meyve tüketiminde bulunmalı meyve suyu ve asitli içeceklerden uzak durmalısınız. Spor yapacağınız günler içinde tam buğdaydan yapılmış ya da ev yapımı olan makarnaları tüketebilirsiniz. Bunun dışında yiyeceklerinizdeki yağ miktarını ve tuz miktarını azaltmalısınız. Şeker ve çikolatayı dilediğiniz kiloya ulaşana kadar hayatınızdan tamamen çıkarmalı diyet sonrasında ise sadece haftada 1 kere tüketmelisiniz.

Bölgesel İncelme Zağlayan Egzersizler

Bölgesel olarak yapacağınız sporlar da basen ve kalçalarınız üzerinde olumlu etkilere neden olacaktır. Bayanlar için evde yapacakları hareketler ve 20 dakikalık yürüyüşler de oldukça etkili olacaktır. Sadece beslenme düzenlenmesi ile değil sporla da vücudunuzun incelmesine yardımcı olabilirsiniz. Şınav mekik ve squat hareketleriyle kalça ve basenlerinizi eritebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Basen Eriten Hareketler başlıklı makalemizde basen eriten egzersizler, Basen Eriten Hareketler nelerdir ve basen eriten spor hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1722 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com