Bölgesel Zayıflamada Etkili Egzersiz Hareketleri

Bölgesel Zayıflamada Etkili Egzersiz Hareketleri
Paylaş
 

Bölgesel Zayıflamada Etkili Egzersiz Hareketleri

Günümüz sağlık sorunlarından biri olan kilo görünüşünüzü etkilediği kadar hareketlerinizi de etkilemektedir. Bayanların basen ve karın bölgesi şikayetleri için bölgesel zayıflamada etkili egzersiz hareketleri yapmalıdır. Uygulanacak olan düzenli ve sağlıklı bir diyet programının yanı sıra doğru uygulanan egzersiz hareketleriyle de yağlarınızda kurtulabilmeniz mümkün.

Karın bölgesinde uygulanabilecek hareketler; düz ve formda bir karın görüntüsüne sahip olmak ve fazlalıklarınızdan kurtulabilmek için hareketleri sabah ve akşam uygulamanız gerekmektedir. Sabah kalktığınızda kahvaltınızı ikiye bölerek 20 dakikalık hareketlerinizi uygulamalısınız. Akşam uygulayacağınız hareketleri de yemekten 3 saat sonra uygulamanız uygun olacaktır. Öncelikle sırt üstü uzanıp ellerinizi kulaklarınıza koymalı ve yarım mekik hareketini yapmalısınız. 10’arlı olmak üzere 3 set şeklinde uygulamanız yeterli olacaktır. Çapraz mekik hareketi ile de bacağınızı kendinize çekerken başınızı da ortada buluşturmalısınız. Sırt üstü yatar şekildeyken dizlerinizi yukarı doğru kaldırmalı ve sonra kırmalısınız.

Kalçanızı kaldırmak ve sıkılaştırmak için yapabileceğiniz hareketler; sarkan kilolar hanımların görünüşü son derece etkilemektedir. Bu nedenle hareketlerinizi yaparken kalça bölgenize de yoğunlaşmalısınız. İlk olarak sırt üstü uzanmalı ve ayak tabanlarınızı yerle birleştirmelisiniz. Ardından bacaklarınızı diz kapaklarınızdan kırarak bir açı oluşturmalısınız. Avuçlarınızı yere değer bir şekilde uzatmalı bunu yaparken ayak parmak uçlarınızdan güç alarak vücudunuzu havaya kaldırmalısınız. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken karın kaslarınızı ve poponuzu sıkmaktır. Ardından kendi yavaşça serbest bırakmalısınız. Bu hareketler 3’er set şeklinde 10-15 kere yapmanız dahilinde basen ve bel bölgelerinizi inceltebilirsiniz.

Tüm bu hareketleri yaparken mutlaka bol su tüketmelisiniz. Düzgün beslenme programınız ve bol su tüketmeniz sayesinde daha kolay yağ yakabilir kilolarınızı bölgesel olarak atabilirsiniz. Günlük 20-30 dakikalık yürüyüşler de vücudunuzu en iyi şekilde forma sokmanıza yarayacaktır. Her gün aynı saatte tempolu olarak yürümeniz vücudunuzdaki yağ yakımını arttırmaktadır. Günlük aktivitenizi arttırmak için asansör yerine merdiven kullanmanız da bacak kaslarınızı geliştirecek ve basenlerinizi sıkılaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Hareketleri – Popo Kaldırma (Köprü) başlıklı makalemizde köprü hareketi egzersiz, popo kaldırma hareketi ve popo sıklaştırma hareketi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 806 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com