Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş
 

Hayatımız boyunca kullandığımız mimikler kırışıklıklara sebep olmakta ve bir süre sonra bu kırışıklıklar nerdeyse sadece ütüyle düzelecek boyutlara erişmektedir. Tabii günümüz dünyasında özellikle bayanlar o kadar beklemeyerek, bu duruma müdahale etmektedirler. Bunun da en sık kullanılan ve en etkili yollarından bir botokstur. Ancak bu uygulamanın sıklaşması aynı zamanda uygulama hakkında bilgi noksanlığının da giderilmesi zorunluluğunu getirmektedir. Bilinçsizce yapılan botoks uygulamalarının zararlı olduğunu ve yapılacak hataların geri dönüşünün neredeyse imkânsız olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca botoks sonrası dikkat edilmesi gereken birkaç husus da bulunmaktadır.

botoks 2

Botoks artık kadın-erkek herkesçe başvurulan ve yüz ile boyun bölgesindeki kırışıklıkları gidermede kullanılan bir uygulama olup; kırışıklık olan bölgelerdeki kaslara “Botulinum A” ilacı enjekte edilerek söz konusu uygulama gerçekleştirilmektedir. Yüz, boyun, kaş arası, üst dudak gibi yüz ağırlıklı bölgelerde kullanılan botoks yöntemi takriben 10-15 dakika civarında sürmekte ve uygulanan yerlerdeki kırışıklıkların tamamen giderilmesini sağlamakta hatta yeni kırışıklıkların da önlenmesine yardımcı olmaktadır. Botoks uygulama aralıklarının 6 aylık bir sürece yayılması gerektiği ve çok sık yapılmaması gerektiği işin uzmanlarınca dile getirilmektedir.

 

Botoks uygulanmadan önce estetik cerrahlar kimi zaman belli ilaçları bırakmanızı isteyebileceği gibi sizin de kullanmanız gereken ilaçları doktorunuza söylemeniz çok önemlidir. Özellikle aspirin, e vitamini ya da ginseng türü ilaçlar uygulama öncesi bırakılması gerekenler arasında. Ayrıca uygulama öncesi alkol de tüketmemek gerekiyor. Uygulama sonrasında ise yine alkol almamak, aşırı yorucu aktivitelerde bulunmamak, 24 saat makyaj, yüz masajı, kimyasal peeling uygulamaktan kaçınmak ve kan sulandırıcı ilaç kullanmamak gerekiyor. Tabii işin en önemli kısmı ise botoks uygulamasını mutlaka uzmanına yaptırmak. Aksi takdirde olağan süreçler olağan dışı işlemeye başlayabilmekte ve basit hatalar ciddi sıkıntılara yol açmakta.

Bir önceki yazımız olan Oje Tüyoları başlıklı makalemizde oje, oje kurutucu ve oje modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 847 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com