Boy Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Boy Uzatmak İçin Doğal Yöntemler
Paylaş
 

Boy Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

İnsanlar çoğunlukla boylarının uzun olmasını veya kısa olmasını genetik etkenlere bağlamaktadır ve ergenlik dönemi geçtikten sonra boy uzamasının imkansız olacağını düşünmektedir. Tüm bu bilgilerin aksine, genetik nedenlerden dolayı olsa dahi mevcut yaşınız kaç olursa olsun hiç önemli değil boyunuzu uzatmanız her zaman için mümkündür.

Boyunuzun kısa olmasına neden olan genetik etkenlerin haricinde başka etkenlerde bulunduğunu bilmelisiniz. Boyunuz uzun değilse ve kısalığından yakınıyorsanız bunun nedeni beslenme, uyku, egzersiz ve bir takım çevresel faktörlerdir. Yaşam tarzınız ile boyunuzun uzunluğu veya kısalığı arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur. Örnek vermek gerekirse , düzenli bir şekilde egzersizler yapıp, çevresel faktörlere dikkat edip, standart uyku saatleri dahilinde uyuyan ve tükettiği yiyeceklere olabildiğince dikkat eden insanların anne ve babalarının boyları kısa olsa dahi kendi boyları anne ve babalarının aksine daha uzun olduğunuz gözlemlememiz mümkündür.

Boy Uzatma Egzersizleri

Ergenlik öncesi veya ergenlik dönemi sonrasına doğru düzenli bir şekilde boy uzatma egzersizleri uygulamazsanız ulaşabileceğiniz maksimum düzeyde uzunluğa erişmeniz neredeyse imkansızdır.

Günlük Spor yaparak aktif bir egzersizli yaşam süren kişiler ve spor yapmayan kişilerin arasındaki boy farkının temel nedenini bu şekilde açıklamamız mümkündür.  Boy uzatma konusunda belirli özel egzersizler bulunmaktadır. Boy uzatma nitelikleri olduğu söylenen tüm egzersizler aynı oranda etki göstermez.

Boy uzatmakla ilgili bilgi veren bir videoları youtubeden izleyebilirsiniz.

Boy Uzatmak için yapmamız gerekenler

Günlük 7-8 saat uyumaya özen gösterin.
Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminleri almak için çaba sarf edin. Düzenli ve dengeli beslenmiyor iseniz boyunuzun uzaması imkansız hale gelir.
Vücudunuzu doğru bir şekilde mineral, viamin ve amino asitlerle beslediğinizde boyunuzun uzamaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Yaşınız kaç olursa olsun boyunuzu uzatmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken düzenli egzersiz, uyku ve sağlıklı ve düzenli beslenme.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Bir Yaşam İçin Egzersiz başlıklı makalemizde Egzersiz Nerede Yapılmalı, Egzersiz Ve Sporun Faydaları ve Evde Egzersiz Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 779 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. çiğdem dedi ki:

    boy kısalığı kötü gerçekten

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com