Bulaşık Nasıl Yıkanır?

elde bulaşık yıkama
Paylaş
 

Bulaşık Yıkamak

Bulaşık nasıl yıkanır, bulaşık nasıl durulanır, bulaşıkları elde yıkamanın püf noktaları, hızlı bulaşık yıkama nasıl yapılır hepsini bu yazımızda sizler için derledik. Aslında işe pozitif anlamda bakarsak elde bulaşık yıkama bir hareket ve kalori harcama anlamına geldiği için kilo verme konusunda yardımı olacaktır. Kadınlar açısından ev işi denildiğinde bulaşık yıkama ve çamaşır ilk sırada akla gelenlerdir. Bunun yanında bulaşıkları makinada yıkama imkanı olmayan öğrenciler ve bekarlar açısından sıkıntılı bir durumdur. Tabaklar, tencereler, çatallar ve kaşıklardan oluşan kirlileri yıkama için herkesin bulaşık yıkama talimatı, kendi pratik bilgisi olduğunda işin içerisinden kolaylıkla çıkılabilir. Bulaşık nasıl yıkanır, işe biriktirmek suretiyle yükün daha fazla artmasına neden olmadan bir an önce başlamak gerekiyor. Üzerinde sağlığı tehdit edebilecek deterjan artıkları kalmaması için bulaşık nasıl durulanır, dikkat edilmesi gereken konular nelerdir. Uzun süre bekleyen bulaşıklar hızlı bir şekilde elde nasıl yıkanır, durulamada ortaya çıkan lekeler için tekrar tekrar aynı işlemi yapmak oldukça can sıkıcıdır.

Bulaşık nasıl yıkanır

Biriktirmek için birkaç öğünün bulaşıklarını bir arada tutmak, sürecin daha zor ve can sıkıcı bir hal almasına neden olacaktır. Temizliğe başlamadan önce hangi gereçlerin kullanılması gerekir, eldiven cilt sağlığımızın deterjandan etkilenmemesi için önemlidir, kaliteli bir sünger ve bulaşık macunun yanında fırça kullanmak işi kolaylaştıracaktır. Sık sık ve sürekli olarak elde bulaşık yıkayan biriyseniz, ellerimizin tahriş olmasını önleyebilmek için korunmak amacıyla eldiven kullanılmalıdır. Kaba artıkların ve kalıntıların fırça yardımıyla temizlenmesi sürekli ovalamadan sizleri kurtaracaktır. Yağlı ve yapışkan yemeklerin hazırlandığı kapları ve tabakları aynı şekilde fırçalamak işe yarayacaktır. Tabakları, kaşık ve çatalları bir birinden ayırarak sırayla yıkamaya çalışın.

Elde bulaşık nasıl yıkanır

Genişçe bir kabın hemen temizlenmesini sağlayarak içerisine bolca sıcak su doldurarak kullanılacak deterjanla köpürmesini sağlayın. Suyun ısısı ne kadar yüksek ise temizlik o kadar kolay olacaktır. Sırasıyla önce çatalların ardından bıçakların ve kaşıkların suyun içerisine atılarak yıkanması kolaylık sağlayacaktır. Daha sonraki aşamada bardakları elden geçirin, tencere ve diğer yemek hazırlama kapları işin en zor ve uğraştıracak kısmı olduğu için en sona bırakılması gerekir. Sünger tercihi kaliteli olanlardan olduğunda daha az hamle yaparak kirlerden kurtulmayı sağlayacaktır.

Hızlı bulaşık nasıl yıkanır

Donmuş yağlar için tabakların ve çatal kaşıkların suya daldırılıp çıkarılmaları temizlenmesini kolaylaştıracaktır. Fırça kullanma alışkanlığı olanların önce kaba artıkları elden geçirdikten sonar yıkama işlemini daha kolay hallettikleri görülmektedir. Sıralamak yapmak için küçükten büyüğe aynı zamanda hafif kirli ve çok kirli olanlar şeklinde yapılmalıdır.

Bulaşık nasıl durulanır

Bulaşıkların durulama sırasında sadece suya tutularak geçiştirilmemesi üzerlerindeki lekelerin çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesiyle birlikte deterjan kalıntılarının oluşmaması sağlanmalıdır. Suyun daha tasarruflu kullanılabilmesi için gerekenden az tüketmek yeterince temizlenmemek ve kimyasalların artıklarının kalmasına neden olur. Daha iyi temizlik için suyun israf edilmesinin önüne geçmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde bisiklet sürmek, bisiklet sürmek kilo verdirir mi ve bisiklet sürmek zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 471 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com