Çayır Papatyasının Faydaları

Çayır Papatyasının Faydaları
Paylaş
 
loading...

ÇAYIR PAPATYASI NEYE İYİ GELİR?

Çayır papatyası çok ilginç özelliklere sahip bir bitkidir. Öyle ki çayır papatyası diğer bitkilere oranla çok uzun zaman yaşamaktadır. Çayır papatyası aynı zamanda bir yere ekildikten sonra üzerine konan arı, sinek vb haşereler ve rüzgar bitkinin tohumlarını farklı yerlere taşıyarak oralarda da yetişmelerini sağlar. Çayır papatyasını normal papatyalardan ayıran özellik ise yapraklarının daha büyük olmasıdır. İngilizler bu bitkiye ingiliz papatyası derken Türkler ise şeker tabağı adını vermiştir.

Çayır Papatyası Nasıl Tüketilir?

Çayır papatyasının farklı kullanım şekilleri vardır. Bunlardan ilki için çayır papatyasının ince ince kıyarak yaklaşık 125 ml suya atıp 7-8 saat bekletmeniz yeterlidir. Daha sonra bu suyu günde 1 kere olmak şartıyla tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde çayır papatyasının kurutulmuş halini alıp çayını yapabilir veya yine çayır papatyasından yapılmış şurubu içebilirsiniz

Çayır Papatyasının Faydaları

  • Çayır papatyası vücutta oluşan ödemlere direk nüfuz etmesi sayesinde vücutta oluşan şişliklerin inmesinde önemli rol oynar.
  • Çayır papatyasından yapılan çay, soğuk algınlığı veya grip geçiren bir hastaya içirilirse, hasta kısa bir sürede iyileşir.
  • Çayır papatyası vücudun genel işleyişine de katkıda bulunur. Bunun için metabolizma da oluşan genel sorunların giderilmesini sağlar.
  • Çayır papatyası idrar söktürücü etkisi sayesinde idrar yollarını temizler ve idrarın vücuttan atılmasını sağlar.
  • Çayır papatyası aynı zamanda göz iltihabına, hemoroit ve böbrek düşürmek isteyen hastalara da iyi gelmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Çitlembiğin Faydaları başlıklı makalemizde Çitlembiğin Faydaları Nelerdir, Çitlembik Faydaları ve Çitlembik nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 317 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com