Ceviz Faydaları

Ceviz Faydaları
Paylaş
 
loading...

Ceviz Faydaları

Sevilerek tüketilen kabuklu yemişler arasında yer alan ceviz faydaları arasında en önemlisi kötü kolesterol üzerindeki etkileri azaltmaya yaramasıdır. Düzenli olarak ceviz tüketenlerin kalp ve damar sağlığı açısından avantaj sağladıkları uzmanlar tarafından da kabul edilen bir gerçektir. Kan akışını tansiyonu yükseltmeden devam ettiren cevizin her gün en az 4 tane ve derisi ile birlikte yenmesi önerilmektedir. Haftada 4 kez hazırlanan salatalarda da ceviz yağı kullanılması tavsiye edilmektedir. Ceviz, ileri yaşlarda yaşanan kemik erimesi hastalığında etkili tedavi sağlayacak vitamin ve minerallere sahiptir. Tokluk hissi veren cevizin diyet listelerinde yer alması ancak tüketiminde dikkatli olunması gerekmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar cevizin hafıza üzerinde de olumlu etki yaptığını göstermektedir.

Cevizin Yararları

7 adet cevizde bulunan besin değeri, günlük magnezyum ihtiyacının yarısını karşılamaya yetecek seviyededir. Kolesterol içermeyen ceviz bu özelliğinin yanı sıra günlük lif ihtiyacının da yaklaşık olarak %10’unu karşılamaktadır. Ceviz FaydalarıTüm dünyadaki ceviz üretiminin %60’ı Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yapılmaktadır. Ceviz hasadı yılda iki kez olmak üzere, Eylül ve Kasım aylarında yapılmaktadır. Günlük hayatın bir parçası olan ceviz kek, poğaça, börek ve tatlıların üzerinde de kullanılmaktadır. Ceviz faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Cilt için de pek çok yararı bilinen ceviz pek çok bakım ürününde de kullanılmaktadır. Her öğünden sonra yenecek birkaç ceviz damarların tıkanmasına zarar verebilecek olan yağların etkisini kaybetmesine neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Antep Fıstığı Faydaları başlıklı makalemizde antep fıstığı besin değeri, Antep Fıstığı Faydaları Nelerdir ve antep fıstığı nelere iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 351 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com