Çil ve Çil İzlerini Bitkisel Yöntemlerle Tedavi Etmek

Çil ve Çil İzlerini Bitkisel Yöntemlerle Tedavi Etmek
Paylaş
 
loading...

Çil ve Çil İzlerini Bitkisel Yöntemlerle Tedavi Etmek

Çil denildiği zaman aklımıza gelen tenimizde oluşan küçük küçük noktacıklar ile meydana gelmiş olan lekelerdir. Genel olarak da beyaz tenli insanlarda daha belirgin bir şekilde görülmektedir. Akneler ve sivilceler gibi rahatsız edici bir durum sergilememektedir. Çil bazı bayanların cildiyle bütünleştiği gibi çok güzel ve cildine çok yakıştığı ve gayet güzel hava kattığı da gözlemlenmiştir. çillerin bir kısmı genetik olup bir insandan diğer bir insana katılım yoluyla geçmektedir. Bir diğer çil ise güneş yoluyla oluşan çil türüdür. Bunu da bir uzman hekime danışarak size yol gösterecektir. Bir çok bayan çil yönünden çok rahatsız olmuş ve çareler arayarak çilleri yok eden doğal yöntemlere başvurmuştur. Bu yüzdendir ki çiller için doğal tedavi oluşturulacak yöntemler bulunmuştur. Bunu aşağıda sagliklihayat.net olarak sizler için inceledik:

ÇİLLERİ YOK EDEN DOĞAL YÖNTEMLER

SALATALIK

bir çok güzellik maskesinin sırlarından birisi olan salatalık çil izleri için önerilebilir. 1 çay bardağı sütü 1 kabın içerisine aktaralım daha sonra 1 orta boy salatalığı doğrayıp sütünü süzelim. Süzülen salatalık maskesini günde 2 defa uygulanacak şekilde 2 hafta boyunca devamlı olarak tekrar edelim.

LİMON

Yarım limon veya tüm bir tane limonun suyunu sıkıp bir pamuk yardımıyla yüzümüzün çil olan bölgesine sürelim. Yüzümüzde 10 veya 12 dakika kaldıktan sonra yüzümüzü ılık su ile duralayalım. Limonun etkisi saçlarda olduğu gibi yüzde de renk açmaya yardımcıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 289 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com