Cilt bakımıyla ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları

Cilt bakımıyla ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları
Paylaş
 

Cilt bakımıyla ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları

Bir kişinin sağlıklı bir cilde sahip olabilmesi, onun öncelikle sağlıklı beslenerek yeterli besinleri yeteri kadar almasından ve cildini doğru şekilde korumasından geçmektedir. Kişi eğer, cildini dış etkenlerin yarattığı zararlı etkilere karşı ve ilerleyen yaşının getirdiği sonuçlardan bakımını yaparak koruyorsa ideal bir cilde sahip olabilir. Toplum arasında cilt bakımıyla ilgili yetersiz bilgilerden kaynaklı bir çok yanlış yapılmaya devam etmektedir. Bu bilgiler ışığında bizde konuya dair en çok sorulan sorular ve doğru cevaplarıyla alakalı bu makalemizi hazırlamaya karar verdik. İşte cilt bakımıyla ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları;

 Yüzümü sadece suyla yıkarsam, tonik yapmama gerek kalır mı?

Cildinizin pH değerinin 5.5 olması temel kuraldır. Bu açıdan incelediğimizde, pek çok yerde çeşme sularının pH değerinin 9.5’lere kadar çıktığını düşünecek olursak bu durum sakınca yaratacaktır. O yüzden yüzünüzü şebeke suyuyla yıkamakla, tonik uygulaması yapmanız birbirinden farklı konu başlıklarıdır. Tonikler cildinizin asit değerinin dengesini sağlamaktadır. Doğru olan, cildinize uygun olan toniği almanız ve kullanmaya devam etmenizdir.

Gündüz ve gece farklı ürünlerimi kullanmam gerekir?

Cildiniz problemli bir cilt değilse bu bilgi yanlıştır. Gündüz kullandığınız ürünlerin, gecede kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu açıdan ürünlerinizi günde iki kez kullanarak düzenli bakımınızı yapabilirsiniz.

Gece ve gündüz kremlerimin yoğunluğu farklımı olmalı?

Bu kişinin kendi isteğiyle alakalı bir durum olsa bile kesinlikle böyle olmalıdır şeklinde bir cevap vermek yanlış olacaktır. Bazı bayanlar gece kullandıkları ürünlerin sıkılaştırıcı, yaşlanma geciktirici özellikleriyle ağırlığının daha fazla olmasını tercih edebilirler. Bu tercihler yapılabilir. Fakat bu ürünlerin ağır olmasıyla alakalı değildir.

Geceleri cildime sürdüğüm ürünler, cildimin nefes almasına mani olur mu?

Bazı cilt uzmanları geceleri cildin dinlendirilmesi ve nefes alması için doğru zaman olduğunun altını çizmektedirler. Bu doğru bir tanımlama olabilir. Cildinizin temizliğini yapmanızın ardından, fresh bir şekilde cildinizin gece boyunca hava almasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 577 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com