Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu

Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu
Paylaş
 
loading...

Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu

Cildimizde yaşam içerisinde cilt üzerinde istenmeyen çeşitli lekelenmeler oluşmaktadır. Cilt lekeleri nasıl geçer sorusunu farklı cevaplar bulunmaktadır. Cilt üzerinde var olan lekelenmeler farklı şekillerde ortadan kaldırılabilmektedir.

Lekeye uygun çözüm yöntemi kısa sürede cilt lekelerinden kolay bir şekilde kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Cildimiz üzerinde sıklıkla görülen leke türlerine bakıldığında en çok karşılaşmış olduğumuz leke türleri ise  güneşin neden olduğu lekeler, sivilce bazlı lekeler, sivilce izleri,  yaşlılık lekeleri, yara izleri, ve diğer çeşitli leke  nedenleri gelmektedir.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Şimdi cilt lekeleri nasıl geçer bunun yanıtını verelim.

  • Cilt lekesi, genellikle hücrelerde bulunan  ve cilde renk veren  yer alan ve melanin maddesinin normalden çok fazla oranda bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Melanin birikmesinin nedenleri  güneşin zararlı ışınlarından  çeşitli kimyasal kozmetiklerden,  ilaçlardan  ve kalıtlar nedenlere bağlı olarak yaşanmaktadır.
  • Mezoterapi, olarak adlandırılan ve son dönemlerin en popüler uygulaması olarak bilinen lazer uygulamaları, bunun yanı sıra  çeşitli maske, losyon ve krem bazlı  ilaçlar lekelerin tedavisinde kullanılır.
  • Evde kendi çabalarınız ile yapabileceğinizi doğal maskelerde cilt lekelerini ortadan kaldırmaktadır. Evde kolayca yapabileceğiniz; Maydanoz ve limon ile hazırlanan maske oldukça etkili bir yöntemdir. Önce maydanozları bir tencerede güzelce kaynatın ardından ılıyınca içerisine 1 tane limon suyu ekleyerek yüzünüze günde2 kez uygulamanız faydalı olacaktır.
  • Başka bir yöntem olarak da yoğurt ve karbonat karışımı olmaktadır. Yoğurt ve karbonatı karıştırarak her gün 10 dakika yüzünüzde beklettikten

Bir önceki yazımız olan Baseni Büyük Olanlar Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde basen gizleyen elbiseler, büyük basenlere yakışan elbiseler ve kilolu kadınlar nasıl giyinmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 366 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com