Cilt Yağlanması Bitkisel Çözüm

Cilt Yağlanması Bitkisel Çözüm
Paylaş
 
loading...

Cilt Yağlanması Bitkisel Çözüm

Cilt Yağlanmasını önlemek için bitkisel çözüm, Kimi insanların cilt tiplerine baktığımızda, yağlı cilt tipine sahip olduklarını görürüz. Yağlı cilt aslında o kadar da istenmeyen bir cilt tipi değildir; cildi nemlendirerek yaşlanma etkilerinin geciktirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Ancak cildiniz normalden fazla yağlı ise, bu durumda cildinizde benek benek görünen siyah noktaların ve sivilcelerin oluşması da kaçınılmaz.

Cilt yağlanması neden olur?

O halde, cildimizin hem yaşlanmasını önlemek; hem de daha güzel görünmesini sağlamak için, yağlı cilt tipimizi belirli bir dengede tutmamız gerekmektedir. Bu nedenle, cilt yağlanmasına bitkisel çözüm yöntemleri, tam sizin için olacak olan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile cildinizin yağ oranını dengeleyebilmeniz mümkün hale gelecektir.

Cilt Yağlanması Nasıl Önlenir?Cilt yağlanmasına bitkisel çözüm yöntemleri arasında, pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler içerisinde ise bazı bitkiler ile yapılan maskeler etkin rol oynamaktadırlar. Cilt yağlanmasına bitkisel çözüm yöntemlerinden faydalanarak cildiniz için etkin çözümler üretebilir; hem daha güzel görünmesini sağlayabilir; hem de daha geç yaşlanmanın anahtarını elinize almış olursunuz.
Cilt yağlanmasına bitkisel çözüm alternatifleri arasında, ilk olarak Suna Dumankaya yöntemlerinden bahsetmek gerekmektedir. Adı Erik Toniği olan bir maske ile, cildinizin yağlanmasını azaltabilmeniz mümkündür.

Cilt Yağlanmasını Önlemek için MaskeErik Toniği Malzemeleri:

  • 4 ya da 5 adet,
  • yeşil veya siyah; ancak olgunlaşmış erik.
  • 1 çorba kaşığı maden suyu
  • 1 çay kaşığı da lavanta yağı

 Erik Toniği Hazırlanışı Tarifi

Malzemelerimiz bu kadar az; ve bulunması da oldukça kolay malzemeler. Erik Toniğinin hazırlanışı: önce eriklerin çekirdeğini çıkartıyoruz; ve sonrasında da maden suyu ile karıştırarak mikserden geçiriyoruz. İyice karıştırdığımız maden suyu erik karışımının içerisine lavanta yağını da ilave ediyoruz. Hazırlanmış olan bu karışımı, cildimizi temizleyerek, temiz olan cildimize uyguluyoruz. 20 dakika beklettikten sonra cildimizi duruluyoruz. Bu toniği, haftada en az iki sefer uygular; ve bu dönemde de cildinizi geceleri taze limon suyu ile silerseniz, cilt tipinizin daha kontrollü bir yağlı cilt tipine dönüştüğünü göreceksiniz.

Cilt yağlanması Bitkisel Çözüm Önerileri

Cilt yağlanmasına bitkisel çözüm başlığı altında, bir de yağlı ciltler için bakım maskesi önermek istiyoruz siz değerli okurlarımıza: Maskemizin malzemeleri yine çok kolay bulunabilecek malzemeler: bal, limon suyu ve süt. Maskemizin yapılışı ise: Bu maskeyi hazırlamak için bir fincan yeterli. Fincanımızın içerisine bir kaşık bal; ve bir kaşık limon suyu ilave ediyor; ve karıştırıyoruz. Sonrasında ise, karışımın kıvamını bozmayacak miktarda sütü karışımımıza ilave ediyoruz. Hazırlanmış olan bu karışımı, yüzümüze ve boynumuzun yan kısımlarına yayarak sürüyoruz. Kurumasını bekliyor; ve kuruyan maskemizi nemli bir sünger yardımı ile cildimizden alıyoruz. Bu maskemizi cildinizin duymuş olduğu ihtiyaç oranında, 10 – 15 günde bir kullanmanız tavsiye edilir. Cildinizin yağ oranını dengeleyen bu maske ile, sivilce oluşumlarından da kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 279 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com